Menu

Niedobory pracowników w przychodniach w UK na rekordowym poziomie

Niedobory pracowników w przychodniach w UK na rekordowym poziomie
Brytyjska służba zdrowia zmaga się z brakami personelu, w tym samych lekarzy. (Fot. Getty Images)
Lekarze rodzinni (GP) na Wyspach zmagają się z coraz większą presją ze strony pacjentów, próbując przyjąć wszystkich zainteresowanych bez wystarczającej liczby personelu - alarmuje m.in. portal BBC. Jak przekazało zrzeszenie Royal College of GPs (RCGP), czasy oczekiwania pacjentów na wizytę są 'niedopuszczalne' i przekraczające wyznaczone w przeszłości standardy.
Reklama

Przedstawiciele Royal College of GPs wystosowali apel do ministra zdrowia Matta Hanckocka, aby "podjąć natychmiastowe działania związane z brakami kadrowymi w przychodniach". 

Brytyjski rząd podkreślał niedawno, że zamierza podjąć się rekrutacji rekordowej liczby pracowników służby zdrowia. Obiecano, że do 2025 r. w samej tylko Anglii pojawi się ponad 6 tys. nowych lekarzy GP.

Prof. Martin Marshall, który objął niedawno stanowisko prezesa w RCGP ocenił, że lekarze ogólni zmagają się z rosnącym obciążeniem, co powoduje, iż wielu wypala się i bezpowrotnie odchodzi z zawodu.

Obciążenie pracą w przychodniach GP uniemożliwia sprawne przyjmowanie pacjentów. (Fot. Getty Images)

Ekspert dodał, że największym problemem są braki kadrowe, ponieważ "na każdym etapie po prostu brakuje kandydatów".

Minister zdrowia ponownie zapewnił w odpowiedzi na apel lekarzy, że "rząd podejmie się rekrutacji wykwalifikowanych lekarzy, co oznacza dla pacjentów 50 mln dodatkowych wizyt rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat".

Czytaj więcej:

1 na 4 dorosłych w Anglii uzależniony od leków?

NHS: Konsultacje online zamiast wizyty? Lekarze zapowiadają protesty

  Komentarze
  • Andrzey
   9 stycznia, 18:13

   Nie da rady. Mój gp miał brudne pazury. A pewnie jego pacjenci też. To nie zadziała. A jak zona rodzila i poszedlem prosic o znieczulenie to pielegniarka powiedziala ze zaraz bo tv nastawiała z ochroniarzem. A na zabieg 5 minutowy czekałem 3 miechy. Normalnie jak w Polsce tylko ze jest coraz gorzej a w Polsce niewiele lepiej ale lepiej sie robi

  • London-Nth
   9 stycznia, 20:44

   Kiepsko sie czyta artykul z tak dobranymi skrotami: albo RCGP albo pelna nazwa Royal College of General Practitioners...

  • Robi
   10 stycznia, 08:03

   Zostali tylko chlopcy w sukienkach wiec czego sie spodziewacie ? Fachowcy wyjechali do Niemiec za lebsza kase i komfort w pracy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama