Menu

Nawet 80 tys. funtów kary za picie na pokładzie

Nawet 80 tys. funtów kary za picie na pokładzie
Impreza na pokładzie może słono kosztować... (Fot. Getty Images)
Ruszyła kampania 'One Too Many', która ma przypomnieć podróżnym w Wielkiej Brytanii, że mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 80 tys. funtów, jeśli samolot będzie musiał np. zawrócić z powodu ich zachowania.
Reklama

W ramach kampanii (zobacz TUTAJ), na 14 lotniskach pojawiły się tablice informacyjne, ostrzegające przed konsekwencjami nadużywania alkoholu nie tylko przed, ale także w trakcie lotu.

Uciążliwemu pasażerowi można odmówić przyjęcia na pokład, ukarać grzywną do 5 tys. funtów, a nawet skazać na dwa lata więzienia. Pijanemu podróżnemu grozi również dożywotni zakaz lotania daną linią.

W przypadku zawrócenia maszyny z winy pijanego podróżnego, delikwent musi liczyć się nie tylko z wizją kary pozbawienia wolności, ale też grzywny w wysokości 80 tys. funtów.

W marcu br. załoga samolotu irlandzkich linii lotniczych Ryanair musiała zawrócić na lotnisko w Manchesterze przez pasażera, który, zanim wsiadł na pokład, wypił 10 piw i kilka drinków.

Niektóre linie lotnicze, w tym wspomniany Ryanair, mają już na tyle dość podróżnych na "podwójnym gazie", że wezwały władze lotnisk do ograniczenia sprzedaży alkoholu na lotniskach. 

Według danych Civil Aviation Authority (CAA), mimo iż liczba incydentów z uciążliwymi pasażerami w roli głównej spadła z 417 w 2017 r. do 413 w roku ubiegłym, to na niektórych trasach wakacyjnych - wzrosła. Co więcej, około jedna trzecia zdarzeń miała związek z alkoholem.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama