Menu

Nawalny w szpitalu. Ma opuchniętą twarz i wysypkę

Nawalny w szpitalu. Ma opuchniętą twarz i wysypkę
Nawalny nigdy wcześniej nie uskarżał się na żadne alergie. (Fot. Getty Images)
Jeden z najważniejszych liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został dzisiaj nad ranem przewieziony z aresztu do szpitala z powodu 'ostrej reakcji alergicznej' - przekazała jego rzeczniczka Kira Jarmysz.
Reklama

Zgodnie z jej relacją, Nawalny przybył do szpitala z opuchniętą twarzą oraz wysypką na twarzy. Jarmysz zastrzegła przy tym, że polityk nigdy wcześniej nie uskarżał się na żadne alergie.

Blisko 1 400 osób osoby zatrzymała wczoraj policja w Moskwie na proteście opozycji. Uczestnicy akcji, która według władz była nielegalna, protestowali przeciw niezarejestrowaniu opozycyjnych kandydatów w wyborach do władz stolicy.

Podczas wiecu 20 lipca jeden z najważniejszych liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny oświadczył, że jeśli w ciągu tygodnia nie dojdzie do zarejestrowania wszystkich osób formalnie zgłoszonych przez opozycję, to na sobotę 27 lipca zostanie zwołana demonstracja przed siedzibą władz miejskich.

Po tej zapowiedzi doszło do rewizji w domach opozycjonistów i ich zatrzymań. Nawalny został w środę aresztowany na 30 dni za wzywanie do udziału w demonstracji.

Opozycjoniści uważają wrześniowe wybory do władz Moskwy za istotne, gdyż ich zdaniem dają im one szansę zwiększenia obecności w stolicy, gdzie wspierani przez Kreml kandydaci byli w przeszłości mniej popularni niż w innych częściach kraju.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama