Menu

"Nasz Dziennik": Lekarz w parafii - ruszył pierwszy etap programu

"Nasz Dziennik": Lekarz w parafii - ruszył pierwszy etap programu
Pilotażowy program ma pozwolić na wykonanie badania medycznego w kościołach na terenie małych miejscowości. (Fot. Getty Images)
Ruszył pierwszy etap pilotażowego projektu świadczenia usług telemedycznych w parafiach - informuje dzisiejszy 'Nasz Dziennik'. Jak dodała gazeta, w niedzielę przebadano pierwszych pacjentów.
Reklama

Z informacji, które podaje gazeta wynika, że w pierwszym dniu pilotażu w parafii w podlubelskich Jakubowicach na badanie zgłosiło się 60 osób. "Okazało się, że 30 proc. z nich miało problemy zagrażające widzeniu, z tego dwie trzecie o tym nie wiedziało" - przekazał prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich prof. Robert Rejdak.

"Nasz Dziennik" zaznacza, że dziś i jutro badania będą przeprowadzone w kolejnych podlubelskich miejscowościach - Konopnicy i Niemcach. Natomiast kolejne etapy projektu zaplanowano na przyszły rok. "W drugim etapie planujemy zbadać ponad tysiąc osób w kilkunastu parafiach" - poinformował prof. Rejdak.

Problemów ze wzrokiem nie należy lekceważyć - ostrzegają eksperci. (Fot. Getty Images)

Pilotaż zakłada, że informacja o planowanych badaniach będzie dostępna publicznie, m.in. w ramach ogłoszeń parafialnych oraz na stronach internetowych urzędów.

"Nasz Dziennik" przypomina, że ideą projektu jest dotarcie do małych miejscowości, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest często bardzo utrudniony.

Czytaj więcej:

"Nasz Dziennik": Po diagnozę do parafii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama