Menu

Narkotyki w Irlandii: Rząd chce poluzować przepisy

Narkotyki w Irlandii: Rząd chce poluzować przepisy
Władze nie mają jednak w planach legalizacji narkotyków - nawet marihuany. (Fot. Getty Images)
Osoby, które wpadną w Irlandii na posiadaniu narkotyków, trafią na badanie lekarskie, a nie do sądu - zakładają rządowe reformy, o których informuje 'Irish Times'.
Reklama

Nowe podejście ma składać się z dwóch etapów. Osoba, która po raz pierwszy zostanie przyłapana na posiadaniu środków odurzających na własny użytek, zostanie skierowana do Health Service Executive w celu przeprowadzenia kontroli stanu zdrowia.

Jeśli dana osoba wpadnie po raz drugi, to również uniknie odpowiedzialności karnej i zostanie jedynie pouczona przez funkcjonariuszy Gardy - informuje "The Irish Times".

Irlandzki rząd argumentuje, że dzięki takiemu podejściu, więcej ludzi otrzyma pomoc w walce z uzależnieniem. Podkreślono przy tym, że władze nie mają w planach legalizacji narkotyków - nawet marihuany.

Rządowe reformy mają pomóc w walce z uzależnieniem. (Fot. Getty Images)

Nowe przepisy krytykuje jednak irlandzka policja - Garda. Zdaniem funkcjonariuszy, służby stracą kontrolę nad narkotykowym rynkiem w Irlandii.

W ramach obecnego systemu, który obowiązuje od 2006, za posiadanie narkotyków do użytku osobistego można trafić przed sąd, a pouczenie jest stosowane jako alternatywa głównie w przypadku drobnych przestępstw popełnianych po raz pierwszy.

Proponowane reformy muszą teraz zostać przegłosowane przez irlandzki parlament.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama