Menu

Narkotyki w Irlandii: Rząd chce poluzować przepisy

Narkotyki w Irlandii: Rząd chce poluzować przepisy
Władze nie mają jednak w planach legalizacji narkotyków - nawet marihuany. (Fot. Getty Images)
Osoby, które wpadną w Irlandii na posiadaniu narkotyków, trafią na badanie lekarskie, a nie do sądu - zakładają rządowe reformy, o których informuje 'Irish Times'.
Reklama

Nowe podejście ma składać się z dwóch etapów. Osoba, która po raz pierwszy zostanie przyłapana na posiadaniu środków odurzających na własny użytek, zostanie skierowana do Health Service Executive w celu przeprowadzenia kontroli stanu zdrowia.

Jeśli dana osoba wpadnie po raz drugi, to również uniknie odpowiedzialności karnej i zostanie jedynie pouczona przez funkcjonariuszy Gardy - informuje "The Irish Times".

Irlandzki rząd argumentuje, że dzięki takiemu podejściu, więcej ludzi otrzyma pomoc w walce z uzależnieniem. Podkreślono przy tym, że władze nie mają w planach legalizacji narkotyków - nawet marihuany.

Rządowe reformy mają pomóc w walce z uzależnieniem. (Fot. Getty Images)

Nowe przepisy krytykuje jednak irlandzka policja - Garda. Zdaniem funkcjonariuszy, służby stracą kontrolę nad narkotykowym rynkiem w Irlandii.

W ramach obecnego systemu, który obowiązuje od 2006, za posiadanie narkotyków do użytku osobistego można trafić przed sąd, a pouczenie jest stosowane jako alternatywa głównie w przypadku drobnych przestępstw popełnianych po raz pierwszy.

Proponowane reformy muszą teraz zostać przegłosowane przez irlandzki parlament.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama