Menu

Napad na Polaków w Rimini: Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołanie sprawcy

Napad na Polaków w Rimini: Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołanie sprawcy
Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. (Fot. Getty Images)
12 grudnia br. włoski Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołanie złożone przez sprawcę brutalnego ataku na dwoje Polaków i gwałtu w Rimini, Kongijczyka Guerlina Butungu od wyroku 16 lat więzienia - poinformował pełnomocnik ofiar Maurizio Ghinelli.
Reklama

Wyrok 16 lat więzienia za pobicie młodego Polaka i gwałt na jego partnerce w sierpniu 2017 roku na plaży w Rimini wydał najpierw sąd pierwszej instancji w tym mieście, a następnie utrzymał go sąd apelacyjny w Bolonii.

Obrona Butungu złożyła od niego odwołanie, twierdząc, że nie ma dowodów na to, że imigrant uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i ciężkim pobiciu jej partnera, a także w innych napaściach.

Ponadto, obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

Według adwokata, skazany, który do Włoch przypłynął z innymi migrantami pontonem, był jako nastolatek żołnierzem. Już wcześniej podkreślano jednak, że nie ma na to dowodów.

Trzej pozostali członkowie gangu, który napadł na polskich turystów, czyli nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

Czytaj więcej:

Włoska policja wciąż wstrząśnięta atakiem na Polaków w Rimini

Para z Polski napadnięta w Rimini. Mężczyznę pobito, kobietę wielokrotnie zgwałcono

Włochy: Sprawca napaści na Polaków będzie sądzony w trybie natychmiastowym

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama