Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Najlepsze miasta na city break w UK w 2024 r.

Najlepsze miasta na city break w UK w 2024 r.
Liverpool z pewnością spełni oczekiwania każdego turysty. (Fot. Getty Images)
Liverpool został uznany za najlepsze duże miasto na weekendowy wypad w Wielkiej Brytanii. 'Tętniące życiem' miasto pokonało Londyn, Manchester i Cardiff - donoszą lokalne brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Według sondażu przeprowadzonego przez organizację konsumencką Which? Liverpool uzyskał 84% punktów, a odwiedzający go turyści wskazywali na bogatą ofertę kulturalną i zabytki poza atrakcjami związanymi z zespołem The Beatles.

Miasto zdobyło pięć gwiazdek w kategorii zabytków kultury i obiektów turystycznych oraz cztery gwiazdki za ofertę gastronomiczną i handlową, noclegi, brak tłumów i stosunek jakości do ceny.

Tym samym Liverpool wyprzedził takie miasta jak Belfast (77%), Londyn (76%), Cardiff (72%) i bliskiego sąsiada Manchester (71%) uzyskując tytuł najlepszego dużego miasta na krótki wypoczynek w UK.

Na drugim miejscu w kategorii dużych miast znalazły się Edynburg i York, z identycznym wynikiem 83%.

Według opinii odwiedzających, "zachwycająca" stolica Szkocji oferuje "mnóstwo atrakcji kulturalnych", za co otrzymała pełne pięć gwiazdek w kategorii zabytków i atrakcji turystycznych. Edynburg otrzymał cztery gwiazdki za ofertę gastronomiczną, sklepy, łatwość poruszania się i ogólny stosunek jakości do ceny.

York otrzymał również pięć gwiazdek w kategorii zabytków i atrakcji turystycznych, a niektóre z jego najbardziej znanych obiektów to York Minster, Narodowe Muzeum Kolejnictwa i Jorvik Viking Centre.

Miasto zdobyło również cztery gwiazdki za sklepy, zakwaterowanie, łatwość poruszania się, stosunek jakości do ceny oraz ofertę gastronomiczną.

Wśród miast średniej wielkości, na pierwszym miejscu znalazło się Bath, które uzyskało wynik 82%.

Jeden z odwiedzających opisał Bath jako "jedno z najlepszych miejsc w Wielkiej Brytanii, a nawet w Europie" ze względu na architekturę i miejsca o znaczeniu historycznym, w tym dobrze zachowane łaźnie rzymskie i georgiańskie domy Royal Crescent.

Z kolei w kategorii małych miast, pierwsze miejsce zajęło Wells w stanie Somerset, które uzyskało 86% punktów. Zdobyło ono cztery gwiazdki za szereg zabytków kultury i atrakcji turystycznych, w tym katedrę, pałac biskupi i Vicar's Close.

Na przeciwległym końcu tabeli znalazły się Derby (56%), Leicester (58%) i Swansea (58%), które otrzymały najniższe oceny w kategorii dużych miast.

W kategorii małych i średnich miast, Bournemouth, Torquay i Fort William w Szkocji również wypadły słabo z wynikami na poziomie 58%.

Organizacja konsumencka przeprowadziła badanie wśród prawie 4 000 ankietowanych na temat ich doświadczeń związanych ze zwiedzaniem brytyjskich miast i miasteczek w ciągu ostatnich dwóch lat.

Czytaj więcej:

Najładniejsze miasteczko w UK jest oddalone o 4 godziny od Londynu

To historyczne miasteczko uznano za jedno z "najlepszych miejsc do życia" w Anglii

To miasteczko nazywane jest "London-on-sea" i ma najlepsze fish and chips w kraju

Ranking tanich europejskich miast na tzw. city break. Warszawa na pierwszym miejscu

W czerwcu Liverpool zamieni się w Taylor Town

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama