Nadal i Szarapowa zdobyli Madryt!

W zawodach tenisowych w Mardycie najlepsi okazali się Nadal i Szarapowa (Fot. Getty Images)
Hiszpan Rafael Nadal po raz czwarty wygrał turniej tenisowy ATP Tour na kortach ziemnych w Madrycie. Najlepszą z pań okazała się Maria Szarapowa.
Hiszpan w finale pokonał Japończyka Kei Nishikoriego, który skreczował w trzecim, decydującym secie.

Do momentu przerwania gry Nadal prowadził 2:6, 6:4, 3:0.
Lider światowego rankingu wystąpił w finale imprezy tej rangi po raz 90. i odniósł 63. triumf, w tym 27. w zawodach z cyklu Masters.

Wczorajszy pojedynek nie był jednak dla niego spacerkiem. Po szybkim oddaniu pierwszego seta, w drugim przegrywał już 3:4, ale zdołał odwrócić losy rywalizacji.

Tenisista z Majorki, który w ostatnich latach zdominował rywalizację na ziemnej nawierzchni, w kwietniu zanotował słabszy okres. Zarówno w Monte Carlo, jak i w Barcelonie odpadł w ćwierćfinale. Poprzednio tak wcześnie kończył udział w zawodach rozgrywanych na "mączce" ponad 10 lat temu.

Nishikori, zajmujący 14. miejsce na światowej liście, awansował dzisiaj do czołowej dziesiątki, co wcześniej nie udało się żadnemu Japończykowi.

W finale hiszpańskich zawodów rosyjska tenisistka Maria Szarapowa pokonała w trzech setach sklasyfikowaną na piątej lokacie Rumunkę Simonę Halep.

W trwającym godzinę i 57 minut spotkaniu Szarapowa wykonała 22 kończące uderzenia; miała na swoim koncie 30 niewymuszonych błędów. Rosjanka cztery razy oddała podanie, ale sama wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Popełniła osiem podwójnych błędów serwisowych, ale też zdobyła 23 z 35 punktów przy drugim podaniu Rumunki.

Nasza zawodniczka - Agnieszka Radwańska odpadła w półfinale, po porażce z rosyjską zawodniczką.