Menu

Na początku tygodnia złoty stabilny wobec głównych walut

Na początku tygodnia złoty stabilny wobec głównych walut
Polska waluta może wkrótce odczuć skutki rządów nowego prezydenta USA. (Fot. Thinkstock)
Początek tygodnia na rynku walutowym nie przyniósł emocji. Kurs złotego wobec głównych walut był stabilny. Wczoraj ok. godz. 16:30 dolar kosztował 4,07 zł, euro 4,37 zł, frank szwajcarski 4,07 zł, a funt brytyjski 5,07 zł.
Reklama

Jak zauważył w swoim komentarzu analityk DM BOŚ Konrad Ryczko, "początkowe wzrosty wobec dolara amerykańskiego zostały wyhamowane wraz z korektą spadkową na eurodolarze".

"Warto wspomnieć o niezwykle udanej aukcji długu w wykonaniu MF. Nie dość, iż resort uplasował ponad 10 mld zł przy stosunkowo wysokich wycenach (...), to popyt na ofercie podstawowej wyniósł blisko 19,5 mld" - napisał.

Rafał Sadoch z DM mBanku zagrożenia dla polskiej waluty upatruje w polityce handlowej nowego prezydenta USA Donalda Trumpa, która - jak uważa - prawdopodobnie będzie "wysoce protekcjonistyczna", przez co może uderzyć w gospodarki z rynków wschodzących, a wcześniej w notowania ich walut, do których zaliczany jest również złoty.

"Nie spodziewamy się jednak, aby zmienność na złotym znacząco zwiększyła się w perspektywie do końca tygodnia, a notowania EUR/PLN wyłamały się poza przedział 4,35-4,40" - podkreślił.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama