Menu

Na Ukrainie najwyższe bezrobocie od 15 lat

Na Ukrainie najwyższe bezrobocie od 15 lat
Zatrudnienie straciły głównie te osoby, które nie były w stanie dostać się do pracy ze względu na wstrzymanie transportu. (Fot. Getty Images)
Na Ukrainie w ciągu miesiąca przybyło ok. 1-1,3 mln bezrobotnych. Poziom bezrobocia wynosi obecnie ok. 13,7-15,4 proc. i jest to najwyższy wskaźnik od 15 lat - oświadczył wczoraj szef Ukraińskiej Izby Handlowo-Przemysłowej Hennadij Czyżykow.
Reklama
Reklama

"Według ocen Izby Handlowo-Przemysłowej Ukrainy, poziom bezrobocia dziś wynosi 13,7-15,4 proc. To najwyższy wskaźnik w ciągu ostatnich 15 lat" - zaznaczył Czyżykow, cytowany przez biuro prasowe izby.

Jak dodał, w pierwszej kolejności zatrudnienie straciły osoby pracujące nieoficjalnie w sektorach, których działalność wstrzymano w związku z pandemią. Takich osób jest około miliona.

"Łącznie we wstrzymanych sektorach pracowało ok. 4 mln ludzi. Także w większości przepadków zatrudnienie stracili ci pracownicy, którzy nie byli w stanie dostać się do pracy ze względu na wstrzymanie transportu pasażerskiego" - wskazano w komunikacie. W kraju bezrobotnych jest w sumie ok. 2,5-2,8 mln ludzi.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ukraiński rząd ogłosił 25 marca wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni - do 24 kwietnia.

Czytaj więcej:

Analitycy: Brak pracowników uderzy w ogrodnictwo, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej

Ukraina: Drastyczny sposób, by zniechęcić ludzi do wychodzenia z domu

Ukraina: Baby wielkanocne dostarczy za darmo poczta

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama