Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Morawiecki o Brexicie: Interesy Polaków zostały zabezpieczone

Morawiecki o Brexicie: Interesy Polaków zostały zabezpieczone
Morawiecki wziął udział w szczycie Unii Europejskiej. (Fot. Getty Images)
W sprawie Brexitu polskie interesy zostały zabezpieczone - ocenił wczoraj premier Mateusz Morawiecki w drodze powrotnej z Brukseli, gdzie wziął udział w szczycie Unii Europejskiej.
Reklama

Morawiecki zaznaczył, że uzgodnienia dot. Brexitu są ujęte w pozytywnej dla Polski formie. Jak dodał, ws. Brexitu rozmawiał w czwartek z szefową brytyjskiego rządu Theresą May.

"Polsce chodzi przede wszystkim o prawa polskich obywateli na Wyspach Brytyjskich oraz utrzymanie ich praw, zwłaszcza w polityce społecznej" - zaznaczył. Wśród innych priorytetów wymienił zagwarantowanie bezpieczeństwa finansowania projektów samorządowych po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

"Wielka Brytania osiągnęła porozumienie co do finansowania wszystkich projektów, które do tej pory są prowadzone w ramach perspektywy budżetowej 2014-2020" – oznajmił Morawiecki.

Wyraził zadowolenie z tego, że RE dała "zielone światło" na przejście do drugiej fazy negocjacji ws. Brexitu. Jak dodał, polskie interesy zostały w tym kontekście zabezpieczone.

Przywódcy 27 krajów UE zdecydowali wczoraj na szczycie, że postęp w pierwszej fazie rozmów na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest wystarczający, by zacząć kolejny etap negocjacji.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama