Menu

Młode Irlandki na wakacjach zgłaszają gwałt średnio co 48h

Młode Irlandki na wakacjach zgłaszają gwałt średnio co 48h
Gwałt pozostawia piętno na całe życie. (Fot. Getty Images)
Za 'bardzo niepokojące' uznano doniesienia centrum Cork Sexual Violence Centre (CSVC), które zaapelowało do młodych Irlandek o rozwagę podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicę. Organizacja przytoczyła dane, według których skala gwałtów jest wyższa, niż powszechnie się uważa.
Reklama

Działacze CSVC ujawnili, że tylko w ostatnich dwóch tygodniach otrzymali 6 spraw związanych ze gwałtami. Jak zauważono, wszystkie zgłoszenia dotyczą młodych kobiet w zagranicznych miejscach wypoczynkowych, które powszechnie uchodzą za "miejsca imprez dla młodych ludzi".

Na Zielonej Wyspie głośno było niedawno o gwałcie, którego dokonano na młodym Irlandczyku w nadmorskim kurorcie w Hiszpanii. Nowe doniesienia wskazują, że problem jest większy niż sądzono.

"To bardzo niepokojące, że w tak krótkim czasie mamy tyle przypadków gwałtów. Wiele osób było na takich wakacjach po raz pierwszy bez nadzoru rodziców" - wskazuje Mary Crilly z CSVC.

Jak zauważa dziennik "Irish Independent", za wszystkimi atakami mają stać "młodzi anglojęzyczni turyści z Irlandii lub Wielkiej Brytanii". Żaden przypadek nie był związany z dokonaniem gwałtu przez osobę miejscową, dlatego aktywiści apelują o rozwagę.

"To, że ktoś mówi w tym samym języku lub ma podobne zainteresowania czy pochodzenie nie oznacza, że możesz mu zaufać" - apelują działacze z CSVC.

Następstwa napaści na tle seksualnym są traumatyczne dla wszystkich ofiar, które są zdezorientowane, zawstydzone i zaniepokojone tym, że ich rodzina może się dowiedzieć o zajściu. Wszystkie ofiary wykazują również tendencję do obwiniania się.

Cork Sexual Violence Centre wezwało rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii, aby skupiły się na lepszej edukacji młodych ludzi w zakresie zdrowych zachowań seksualnych.

  Komentarze
  • Denis
   20 lipca 2019, 16:43

   Kiedyś zbierało się pokemony i tazos a dzisiaj pokemony pomawiają o gwałty kogo popadnie.
   Niszczą życie młodym chłopakom którzy realnie pracują na podatki dla kraju na zapewnienie zasiłków dla takich pustaków którym się wydaję, że zasługują na szejka bo są takie wyjątkowe a jak się nie pojawia to zamiast się rytualnie nażreć w macdonaldzie na poprawienie humoru i figury to dzwonią pod bezpłatną infolinię 9II lub II2 i przez łzy rozgoryczenia, żadają atencji od pana "władzy" i współczucia co najmniej jak po śmierci księżnej Diany . . . . . . . . . . . . .

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama