Menu

Mistrz świata interim Whyte zawieszony przez federację WBC

Mistrz świata interim Whyte zawieszony przez federację WBC
Urodzony na Jamajce 31-letni pięściarz traci pas... (Fot. Getty Images)
Jedna z największych federacji na świecie World Boxing Council (WBC) tymczasowo zawiesiła Dilliana Whyte'a jako obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Powodem jest pozytywny wynik testu antydopingowego Brytyjczyka.
Reklama

Na gali w Londynie 20 lipca Whyte (rekord 26-1, 18 KO) pokonał na punkty Kolumbijczyka Oscara Rivasa (26-1, 18 KO) i wywalczył mistrzowski pas interim organizacji WBC. Jak poinformowały media, niedługo później okazało się zupełnie niespodziewanie, że kilka dni przed pojedynkiem Brytyjczyk "wpadł" na dopingu, ale po przesłuchanie i złożeniu wyjaśnień został dopuszczony do występu przez miejscową komisję bokserską.

Teraz władze World Boxing Council zdecydowały o tymczasowym zawieszeniu Whyte'a. Urodzony na Jamajce 31-letni pięściarz w efekcie traci pas i tytuł obowiązkowego pretendenta do walki z czempionem WBC Amerykaninem Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Brytyjczykowi grozi kilkuletnia dyskwalifikacja, ponieważ wcześniej już był karany za stosowanie dopingu.

Podczas tej samej gali 20 lipca, w innej potyczce kategorii ciężkiej, Artur Szpilka został znokautowany przez miejscowego boksera Derecka Chisorę.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama