Menu

Ministerstwo Zdrowia: Zakażenie koronawirusem potwierdzone u 103 osób

Ministerstwo Zdrowia: Zakażenie koronawirusem potwierdzone u 103 osób
Dworzec autobusowy w Krakowie. (Fot. Getty Images)
Najnowsze dane mówią, że w Polsce potwierdzono dotąd 103 przypadki koronawirusa, trzy z tych osób zmarły. Ministerstwo zdrowia podało dzisiaj, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów.
Reklama

W sobotę po godz. 13:30 MZ poinformowało o dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to dwie osoby z Warszawy, jedna z Poznania, jedna z Lublina i pięć z Łodzi.

Resort przekazał, że zrobiono dotąd 4 414 testów na obecność koronawirusa, co oznacza, że w ciągu ostatniej doby wykonano ich ponad 1,5 tys.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem ministerstwo zdrowia poinformowało 4 marca. Od tego czasu osoby z koronawirusem były hospitalizowane m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Leżajsku, Łodzi i Lublinie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce zwiększyła się obecnie do 93; dwie zmarły. 12 marca zmarła 57-letnia kobieta, która przebywała w szpitalu w Poznaniu, zaś 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. Trzecia osoba, która zmarła z powodu koronawirusa to 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie).

W ostatnich dniach zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju; będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Czytaj więcej:

Polska przywraca kontrolę na granicach, zamyka wjazd dla obcokrajowców

Polska wprowadza zakaz lądowania samolotów z zagranicy

Portal pacjent.gov.pl wyjaśnia m.in. czym jest kwarantanna

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama