Menu

Minister zdrowia UK: Zwiększyliśmy liczbę respiratorów do ponad 12 tys.

Minister zdrowia UK: Zwiększyliśmy liczbę respiratorów do ponad 12 tys.
Minister zdrowia Matt Hancock jednocześnie ostrzegł, że rząd może wkrótce znacznie ograniczyć swobody obywatelskie, jeśli ludzie wciąż będą ignorować zalecenia, aby pozostać w domach. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania ma teraz dostęp do ponad 12 tys. respiratorów, co jest efektem zakupów od istniejących dostawców i zwiększenia przez nich produkcji - poinformował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.
Reklama

"Poczyniliśmy poważne postępy w tym zakresie, teraz jest ponad 12 tysięcy, do których mamy dostęp. Zaczęliśmy od 5 tys., więc kupiliśmy respiratory i podjęliśmy współpracę z firmami, które zamierzają przestawić się na produkcję na respiratorów" - przekazał Hancock stacji BBC.

W innej rozmowie, ze Sky News, minister powtórzył ostrzeżenie wydane wczoraj po południu przez premiera Borisa Johnsona, że w przypadku nieprzestrzegania zaleceń dotyczących unikania kontaktów społecznych wprowadzone zostaną bardziej rygorystyczne ograniczenia, a takie środki również będą musiały pozostać w mocy na dłużej.

Brytyjska służba zdrowia posiada już 12 tys. respiratorów. (Fot. Getty Images)

"Cóż, jesteśmy doskonale przygotowani do zrobienia tego, jeśli będzie to konieczne, ponieważ cel jest tu naprawdę jasny - powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Oczywiście będziemy egzekwować i wprowadzać dalsze silne środki, jeśli będziemy musieli. Premier mówił wczoraj o podjęciu tych decyzji bardzo szybko i to jest coś, czemu ciągle się przyglądamy" - wskazał Hancock.

Liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła wczoraj o 48 do 281, zaś liczba potwierdzonych zakażeń zwiększyła się do 5 683.

Czytaj więcej:

NHS: Pielęgniarka błaga, by ludzie przestali wykupywać jedzenie

Służba zdrowia wzywa narażonych na koronawirusa do pozostania w domach

Media w UK: Najmłodsza dotąd ofiara koronawirusa miała 18 lat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama