Menu

Miliarder pożyczył pieniądze na honorarium dla Capello

Miliarder pożyczył pieniądze na honorarium dla Capello
Fabio Capello może być spokojny o swoją wypłatę... (Fot. Getty Images)
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow pomógł Rosyjskiemu Związkowi Piłki Nożnej (RFS) uregulować zobowiązania wobec trenera reprezentacji kraju Włocha Fabio Capello i jego współpracownika Oreste Cinquiniego, które sięgały prawie sześć milionów dolarów.
Reklama

Według osoby związanej z ministerstwem sportu i związkiem piłkarskim, którą cytuje m.in. agencja Reutera, dokładna suma pożyczki, którą zadeklarował 61-letni Usmanow, nie jest znana. O pomoc w załatwieniu sprawy do oligarchy, który jest również szefem Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE), zwrócił się minister sportu Federacji Rosyjskiej Witalij Mutko.

Capello i Cinquini, który jest generalnym menedżer rosyjskiej drużyny narodowej, po raz ostatni mieli otrzymać pensję w czerwcu ubiegłego roku.

O jak najszybsze uregulowanie zaległości apelował, m.in. w czasie niedawnej wizyty w Moskwie, prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Michel Platini.

RFS jesienią otrzymał od światowej federacji (FIFA) pieniądze z tytułu uczestnictwa reprezentacji Rosji w brazylijskim mundialu, jednak ta kwota nie wystarczyła do pokrycia wszystkich zobowiązań.

68-letni Capello selekcjonerem "Sbornej" został w lipcu 2012 roku. Wcześniej prowadził m.in. AC Milan, Real Madryt, Juventus Turyn i reprezentację Anglii. Według rosyjskich mediów, kontrakt Włocha opiewa na dziewięć milionów euro rocznie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama