Menu

Miliard funtów na 100 nowoczesnych stacji do ładowania samochodów

Miliard funtów na 100 nowoczesnych stacji do ładowania samochodów
W Wielkiej Brytanii trwa obecnie transportowa rewolucja. (Fot. Gridserve)
Brytyjska firma Gridserve zapowiedziała dziś, że wybuduje w Wielkiej Brytanii 100 nowoczesnych stacji przeznaczonych dla aut elektrycznych. Na inwestycję przeznaczono aż miliard funtów, a pełne naładowanie samochodu ma trwać zaledwie 10 minut.
Reklama

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, punkty swoim wyglądem mają przypominać tradycyjne stacje paliw - z tą różnicą, że będą przeznaczone wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Podkreślono, że punkty będą również dostępne także dla elektrycznych samochodów ciężarowych.

Innowacyjne stacje będą posiadać na dachu panele słoneczne, które podkreślą ekologiczny wymiar inwestycji i pomogą w pozyskiwaniu prądu. Pozostała energia potrzebna do ładowania aut pozyskiwana będzie z farm solarnych, które również wybuduje firma Gridserve.

Portal New Civil Engineer dowiedział się, że pierwsza inwestycja zostanie wybudowana w pobliżu miasta York, a celem firmy jest jak najszybsze pokrycie drogowej mapy kraju.

"Nasze stacje skutecznie wyeliminują poczucie strachu, jakie często towarzyszy kierowcom aut elektrycznych, którzy obawiają się o zbyt duże odległości pomiędzy stacjami" - przekazał Toddington Harper, założyciel i szef Gridserve.

"W ciągu najbliższych pięciu lat postawimy 100 nowoczesnych stacji, które idealnie wpiszą się trwającą rewolucją transportową na świecie" - dodał.

Wielka Brytania jest pierwszym krajem, który wprowadził zakaz sprzedaży spalinowych aut - począwszy od 2040 roku jedynymi samochodami dopuszczonymi do handlu, będą te elektryczne. Sprzedaż aut na prąd w Wielkiej Brytanii już teraz osiąga jednak rekordowe poziomy, a producenci tego typu pojazdów odnotowują spore zyski.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama