Menu

Miliard funtów na 100 nowoczesnych stacji do ładowania samochodów

Miliard funtów na 100 nowoczesnych stacji do ładowania samochodów
W Wielkiej Brytanii trwa obecnie transportowa rewolucja. (Fot. Gridserve)
Brytyjska firma Gridserve zapowiedziała dziś, że wybuduje w Wielkiej Brytanii 100 nowoczesnych stacji przeznaczonych dla aut elektrycznych. Na inwestycję przeznaczono aż miliard funtów, a pełne naładowanie samochodu ma trwać zaledwie 10 minut.
Reklama

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, punkty swoim wyglądem mają przypominać tradycyjne stacje paliw - z tą różnicą, że będą przeznaczone wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Podkreślono, że punkty będą również dostępne także dla elektrycznych samochodów ciężarowych.

Innowacyjne stacje będą posiadać na dachu panele słoneczne, które podkreślą ekologiczny wymiar inwestycji i pomogą w pozyskiwaniu prądu. Pozostała energia potrzebna do ładowania aut pozyskiwana będzie z farm solarnych, które również wybuduje firma Gridserve.

Portal New Civil Engineer dowiedział się, że pierwsza inwestycja zostanie wybudowana w pobliżu miasta York, a celem firmy jest jak najszybsze pokrycie drogowej mapy kraju.

"Nasze stacje skutecznie wyeliminują poczucie strachu, jakie często towarzyszy kierowcom aut elektrycznych, którzy obawiają się o zbyt duże odległości pomiędzy stacjami" - przekazał Toddington Harper, założyciel i szef Gridserve.

"W ciągu najbliższych pięciu lat postawimy 100 nowoczesnych stacji, które idealnie wpiszą się trwającą rewolucją transportową na świecie" - dodał.

Wielka Brytania jest pierwszym krajem, który wprowadził zakaz sprzedaży spalinowych aut - począwszy od 2040 roku jedynymi samochodami dopuszczonymi do handlu, będą te elektryczne. Sprzedaż aut na prąd w Wielkiej Brytanii już teraz osiąga jednak rekordowe poziomy, a producenci tego typu pojazdów odnotowują spore zyski.

  Komentarze


  • Marek Cudny
   2 kwietnia, 07:48

   Ja wybuduje z wieśkiem za połowe tej ceny bo lit sie kończy na ziemi i chce zdążyć zanim trump zaatakuje bolivie i ukradnie ostatnie złoża

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.11.2019
  GBP 4.999 złEUR 4.285 złUSD 3.890 złCHF 3.930 zł

  Sport


  Reklama