Menu

Michael Gove: Po Brexicie nie będzie brakowało leków

Michael Gove: Po Brexicie nie będzie brakowało leków
Michael Gove ocenił, że nie ma jakichkolwiek sygnałów, aby miało zabraknąć leków. (Fot. Getty Images)
W przypadku Brexitu bezumownego służba zdrowia NHS będzie miała dostęp do wszystkiego, co potrzebne, a robienie zapasów leków jest przeciwskuteczne - zapewnił Michael Gove, odpowiedzialny w brytyjskim rządzie za przygotowania do twardego Brexitu.
Reklama

"Jesteśmy przekonani, że NHS i apteki będą miały dostęp do wszystkiego, czego potrzebują i moim zdaniem robienie zapasów jest przeciwskuteczne" - ocenił Gove.

Była to odpowiedź na pytania dotyczące doniesień, że Brytyjczycy robią zapasy żywności, a w aptekach na terenie kraju pojawiają się obawy o dostawy leków.

Wielka Brytania powinna opuścić UE 31 października. Kraj jednak od miesięcy tkwi w politycznym impasie dotyczącym warunków wyjścia ze Wspólnoty. Boris Johnson już jako premier zażądał od Brukseli renegocjacji umowy wyjścia i zagroził, że jeśli UE nie spełni jego oczekiwań, zdecyduje się na Brexit bez umowy.

UE odmawia jednak renegocjowania umowy o wyjściu, a dopuszcza tylko możliwość zmiany zapisów w dołączonej do porozumienia deklaracji politycznej. 

Brytyjczycy robią zapasy w aptekach, obawiając się problemów po 31 października br. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Orzeszek
   22 sierpnia 2019, 14:32

   Paracetamolu nie moze zabraknac

  • Leon
   22 sierpnia 2019, 14:45

   Ale bzdury to niech wychodzą bez umowy a nie błagają Bruksele o zmianę umowy wynegocjowanej przez May . Politycy doskonale wiedzą że będzie kryzys z żywnością. , paliwem i lekami.

  • Ja
   22 sierpnia 2019, 19:55

   I tak nic z tego nie będzie dupo włazy każdy ciągnie z was lacha pajace nawet my Polacy i co wygonicie nas i co z tego mamy gdzie jechać w Polsce pomału zaczyna sie przejaśniać i widać światełko w tunelu z zarobkami komfort życia idzie trochę do góry

  • Ola
   22 sierpnia 2019, 21:52

   przeciez juz teraz nie moge kupic od miesiaca plastrow EVOREL CONTI wiecniech nie gada bzdur

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości