Menu

Michael Gove: Opóźnimy Brexit do 2020 r.

Michael Gove: Opóźnimy Brexit do 2020 r.
Czy Michael Gove wkrótce wprowadzi się na Downing Street? (Fot. Getty Images)
Jeden z kandydatów do zastąpienia Theresy May na funkcji premiera Zjednoczonego Królestwa - Michael Gove - zapowiedział dziś na łamach brytyjskich mediów, że 'Brexit będzie opóźniony do 2020 r., aby uniknąć wyjścia bez porozumienia'.
Reklama

Gove, który w rządzie torysów piastuje obecnie funkcje ministra środowiska, coraz chętniej udziela się mediach, ponieważ jest wymieniany jako jeden z możliwych następców premier May.

Niedawno polityk zasłynął obietnicą wręczenia darmowych obywatelstw dla wszystkich imigrantów z Unii Europejskiej. Teraz ocenił, że "Brexit powinien zostać opóźniony przynajmniej o rok".

Gdyby to wyborów doszło teraz, Corbyn ma największe szanse na przejęcie władzy w kraju. (Fot. Getty Images)

Zdaniem Gove'a, jest to jedyna opcja, aby uniknąć tzw. "twardego" Brexitu. W przeciwnym razie może dojść nie tylko do wyjścia bez porozumienia, ale również do nowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

"Ty samym jest to jedyna szansa, aby zagwarantować, że Jeremy Corbyn nie dojdzie do władzy" - ocenił obecny minister środowiska.

"Jeśli po prostu wyjdziemy z UE bez przygotowania i porozumienia, w kraju dojdzie do niepokojów prowadzących do rozpisania nowych wyborów, po których Corbyn stanie na czele rządu. Wówczas możemy być pewni, że Brexit będzie odwołany" - dodał polityk.

  Komentarze
  • Mistrzunio
   2 czerwca 2019, 13:12

   Do greg ber... A najdurniejszy jestes ty

  • Przemko
   2 czerwca 2019, 15:04

   nic z tego - smyku. macie czas do 31 października. abo do tego dnia anulujecie art. 50 albo 1 listopada będziecie poza Unią. pogromcy żab i ślimaków nie zgodzą się na żadne przedłużania - A WY NIE JESTEŚCIE JUŻ IMPERIUM OD 100 LAT.

  • Drakus
   2 czerwca 2019, 17:42

   Obserwując wydarzenia zastanawiam się czy oni naprawdę chcą brexitu. Biorę pod uwagę że są tam ludzie inteligentni, którzy dobrze się komunikują, mają doradców i komputery. Może wcale nie chcą brexitu tylko nie chcą powiedzieć tego ludziom wprost bo ci głosowali. Teraz nie dopuszczą do drugiego referendum bo znowu wygrać mógłby brexit i nie byłoby odwrotu. Obecnie wciskają swoje twarde bajki o wyjściu z UE bo to jest najlepsze żeby zdobyć poparcie i utrzymać swoje stołki, a tak naprawdę drobnymi kroczkami wycofują się z tego. Na koniec powiedzą że zrobili co najlepsze dla kraju. Rządzą politycy, zmanipulowani poprzez media obywatele niewiele mogą, chociaż czasem potrafią.

  • Janusz
   2 czerwca 2019, 20:42

   Do ~ przemko ~ Ci pogromcy żab i ślimaków mają ponad 700 TGV, które jeżdżą z prędkością 300km/h. 16 elektrowni atomowych. Bron jądrową i środki do jej przenoszenia. 3 wielkie koncerny samochodowe. Samoloty Mirage. Produkowali Concorda. Wspolprodukują Airbusa. Mają świetna kuchnię. Najlepsze wina i sery. Odwiedza Francję najwięcej turystow w Europie. Są aktualnym mistrzem świata w piłce nożnej. Pytam Ciebie kto z kogo może się śmiać ?

  • Pis
   2 czerwca 2019, 20:53

   Smiejecie sie z Angoli to zapoznajcie sie z tym jak rzad robi z was durni Narodowy Bank Polski (NBP) poinformował, że podaż pieniądza (M3) na koniec grudnia 2018r. wyniosła 1446,09 mld zł. Oznacza to wzrost o 9,2% w ujęciu rocznym.
   A więc realna #inflacja to poziom 8% ( a nie 2%).
   Jak macie 100 tys to za 12 lat nic nie będą warte.

  • Marian Wąsowski
   3 czerwca 2019, 08:15

   A kogo to obchodzi!!!

  • Przemko
   4 czerwca 2019, 07:27

   Janusz - to co napisales, to wszystko prawda. Tylko ze to jedna strona niezbyt cennego medalu. to o czym piszesz to stara Francja. ona już zdycha. nowa francja to regularne palenie samochodow na przedmiesciach, sterty smieci i nielegalne koczowiska w centrum, 1 % przyrostu białych Francuzow i żółte kamizelki. FRancja upadnie jeszcze przed UK. a imperium już nie sa od 200 lat...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama