Menu

Miasta Anglii i Walii z najbardziej zadłużonymi mieszkańcami

Miasta Anglii i Walii z najbardziej zadłużonymi mieszkańcami
Największe problemy finansowe mają mieszkańcy Stoke-on-Trent. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie nadmorskie miasta dominują na liście obszarów, na których żyje największa liczba zadłużonych osób - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Scarborough, największy kurort na wybrzeżu Yorkshire, zajął drugie miejsce na 347 lokalnych władz w Anglii i Walii pod względem niewypłacalności mieszkańców, a Torbay (związek miast Torquay, Paignton i Brixham) - trzecie. Plymouth na południowym wybrzeżu Devon był na czwartej pozycji, a Blackpool - na piątej.

Jednak to miasto Stoke-on-Trent w Midlands miało najwyższy wskaźnik niewypłacalności; 51 na 10 000 dorosłych borykało się tam z poważnymi problemami finansowymi w 2018 roku. Średnia krajowa wynosiła 25 osób - podała firma księgowa UHY Hacker Young, która przeprowadziła badanie.

Wskaźnik niewypłacalności obejmuje m.in. bankructwa oraz nakazy kasacji długu (Debt Relief Order - DRO).

Scarborough zajęło drugie miejsce pod względem niewypłacalności. (Fot. Getty Images)

Według UHY, wiele miast i regionów "wciąż jest daleko od powrotu do zdrowia po dekadach kurczenia się branż charakterystycznych dla wybrzeża, takich jak turystyka, przemysł stoczniowy i rybołówstwo".

Firma księgowa dodaje, że ​​wiele nadmorskich miast poza południowo-wschodnią Anglią walczyło o przetrwanie, zastępując swoje tradycyjne gałęzie przemysłu sektorami szybszego wzrostu, takimi jak usługi finansowe i technologia.

Niektóre lokalizacje wymienione w zestawieniu, w tym Scarborough, Blackpool, Plymouth, Great Yarmouth, Ryde na Isle of Wight i Hastings, należą do 69 angielskich miast i miasteczek, które korzystają z funduszu rewitalizacji w wysokości 95 milionów funtów ogłoszonego przez rząd we wrześniu br. 

Czytaj więcej:

Raport: Długi Polaków coraz większe. Sięgają już niemal 46 mld złotych

Frankowicze mogą sporo zyskać w sądzie

  Komentarze
  • Mirek London
   22 października 2019, 08:30

   No to po brexicie beda mieli jak w raju, ceny w sklepach spadna, zarobki poszybuja w gore, zasilki socjalne dostana wszyscy Anglicy wraz z socjalnym darmowym mieszkaniem, dlugi sie im umorzy bo to teraz bedzie znow swiatowe imperium !

  • ,,,
   22 października 2019, 23:32

   Najgorzej jest raczej w Londynie.
   Koszty utrzymania sa zupelnie nieadekwatne do zarobkow.
   Teraz to bieda i wegetacja gorsza niz w Polsce...! :(

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama