Messi nie uchronił Argentyny przed porażką z Brazylią

Drużyna Messiego przegrała z Brazylią. (Fot. Getty Images)
Pomimo powrotu do gry po kontuzji Lionela Messiego, piłkarska reprezentacja Argentyny zdecydowanie przegrała w Belo Horizonte z Brazylią 0:3 w 11. kolejce eliminacji mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej. Gospodarze utrzymali pozycję lidera.

Bramki dla „Canarinhos” uzyskali Philippe Coutinho (25), Neymar, który w koszulce drużyny narodowej zdobył 50. gola (45+1.) oraz były zawodnik ŁKS Łódź Paulinho (58.). Był to piąty mecz pięciokrotnych mistrzów świata pod wodzą trenera Tite i piąte zwycięstwo.

Messi nie grał w poprzednich trzech spotkaniach eliminacyjnych z powodu kontuzji, ale powrotu nie zaliczy do udanych. Gospodarze byli tego dnia lepsi praktycznie w każdym aspekcie gry, a szczególnie uważnie grali w defensywie.

"Mistrz wrócił" -– skandowali kibice "Canarinhos", gdy piłkarze wychodzili z tunelu na drugą połowę.

Brazylia ma 24 punkty i utrzymała "oczko" przewagi nad Urugwajem, który pokonał w Montevideo Ekwador 2:1. Argentyna jest dopiero szósta i traci jeden punkt do czwartej pozycji, dającej bezpośredni awans na mundial.

Znacznie mniej emocji było w innym ciekawie zapowiadającym się meczu – Kolumbia zremisowała w Barranquilli z Chile 0:0. Obie strony miały swoje okazje, ale żadnej nie udało się trafić do siatki, m.in. dzięki dobrej postawie obu bramkarzy.

Nie zabrakło za to... kontuzji. Z urazami boisko opuściło trzech Chilijczyków i jeden Kolumbijczyk. Szczególnie dotkliwe było to dla gości, którzy stracili bramkarza Claudio Bravo, Arturo Vidala i Charlesa Aranguiza. Z powodu przerw sędzia przedłużył pierwszą połowę o cztery, a drugą – o dziewięć minut.

W innych spotkaniach Peru rozbiło na wyjeździe Paragwaj 4:1, choć do przerwy to gospodarze prowadzili jedną bramką, natomiast w potyczce drużyn z dna tabeli Wenezuela rozgromiła u siebie Boliwię 5:0. W tym drugim meczu hat-trickiem popisał się piłkarz Torino Josef Martinez.

Do turnieju głównego w Rosji awansują cztery najlepsze zespoły strefy CONMEBOL, natomiast zespół z piątej pozycji zmierzy się w barażu z triumfatorem eliminacji Oceanii.

Wyniki 11. kolejki:

Belo Horizonte, Brazylia - Argentyna 3:0 (2:0)
Bramki: Philippe Coutinho (25), Neymar (45+1), Paulinho (58)

Maturin, Wenezuela - Boliwia 5:0 (2:0)
Bramki: Jacobo Kouffati (3), Josef Martinez (10, 67, 70), Romulo Otero (74)

Asuncion, Paragwaj - Peru 1:4 (1:0)
Bramki: dla Paragwaju – Cristian Riveros (10); dla Peru – Christian Ramos (49), Edison Flores (71), Christian Cuevas (79), Edgar Benitez (84-samob.)

Motevideo, Urugwaj - Ekwador 2:1 (2:1)
Bramki: dla Urugwaju – Sebastian Coates (12), Diego Rolan (45+1); dla Ekwadoru – Felipe Caicedo (45)

Barranquilla, Kolumbia - Chile 0:0