Menu

Meksyk: Policja poszukuje sprawców brutalnego morderstwa Polaka

Meksyk: Policja poszukuje sprawców brutalnego morderstwa Polaka
Konsulat RP w Meksyku zajmuje się już nadzorowaniem pracy służb. (Fot. Getty Images)
Meksykańska policja rozpoczęła poszukiwania sprawców zabójstwa 38-letniego Polaka w stanie Jalisco na zachodzie Meksyku. Odciętą głowę mężczyzny, poszukiwanego od kilku dni, znaleziono w pakunku w aglomeracji Guadalajary.
Reklama

Prokuratura stanu Jalisco potwierdziła, że w znalezionym pakunku znajdowała się głowa poszukiwanego od 4 lutego Mariusza L. Polak mieszkał na osiedlu Lomas del Valle w Jalisco.

Polskie MSZ przekazało, że "sprawa jest znana konsulowi RP w Meksyku, który podejmuje stosowne czynności i jest w kontakcie z kompetentnymi władzami miejscowymi prowadzącymi dochodzenie". "Z uwagi na charakter zdarzenia, toczące się postępowanie i postanowienia RODO Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie udziela bliższych informacji i wyjaśnień" - dodano.

Według meksykańskiego dziennika "Tribuna", który powołuje się na źródła w policji, na głowie zabitego Polaka znaleziono ślad po kuli. Wewnątrz opakowania, w którym ją znaleziono, autorzy brutalnego mordu pozostawili wiadomość z pogróżkami.

"Tribuna" wskazuje dziś, że Polak jest jednym z licznych obcokrajowców, którzy w ostatnich miesiącach zostali zabici w Meksyku.

Z kolei portal gazety "El Sol de Mexico" ustalił, że policja znalazła głowę Polaka w pobliżu wejścia do jednego ze sklepów w aglomeracji Guadalajary, a makabryczny pakunek zabójcy zostawili tam wczesnym rankiem w niedzielę.

Wydawany w Jalisco dziennik "El Diario NTR" WSKAZAŁ, powołując się na ustalenia śledztwa prokuratury stanowej, że Mariusz L. został uprowadzony 4 lutego wieczorem, krótko po wyjściu z pracy.

  Komentarze
  • Greg
   11 lutego, 18:12

   METEORYT UDERZYŁ W KSIEZYC ! ( POLAK RANNY ? )

  • Gdzie sie schowac??
   11 lutego, 19:21

   normalnie człowiek by musiał z" kałachem" wszedzie chodzic co za czassy chore :/ tu w londynie tez normalnie nie jest, wracam do babci na mazury

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama