Menu

Marihuana w sporcie będzie legalna? WADA to rozważy

Marihuana w sporcie będzie legalna? WADA to rozważy
Richardson po wykryciu w jej organizmie THC została pominięta przy ustalaniu składu Amerykanów na igrzyska w Tokio, (Fot. Patrick Smith/Getty Images)
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) rozważy usunięcie marihuany z listy zakazanych środków. Podczas obrad Komitetu Wykonawczego tej organizacji w Stambule powołano grupę ekspertów, która opracuje stanowisko w tej sprawie.
Reklama
Reklama

Dyskwalifikacja sportowców po znalezieniu w ich organizmie śladów konopi indyjskich od lat budzi kontrowersje. W tym roku ofiarą przepisów padła czołowa amerykańska sprinterka Sha'Carri Richardson, która z tego powodu nie mogła wystąpić na olimpiadzie w Tokio.

Marihuanę wykryto u niej podczas poprzedzających igrzyska mistrzostw USA w Eugene. 21-latka przyznała, że używała jej, aby poradzić sobie ze śmiercią matki.

Ta sytuacja wywołała falę współczucia i apeli o przegląd przepisów antydopingowych. Za usunięciem marihuany z listy zakazanych środków opowiedział się m.in. szef World Athletics Sebastian Coe.

Grupa ekspertów WADA wyda opinię w tej sprawie w przyszłym roku. W 2022 roku marihuana nadal będzie zakazana w świecie sportu.

Czytaj więcej:

WADA niesłusznie zawiesiła Sakho. Teraz wypłaci odszkodowanie

Rosja na dwa lata wykluczona z najważniejszych imprez sportowych

FIFA zdyskwalifikowała troje rosyjskich piłkarzy za doping

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama