Manchester City wrócił na drugie miejsce

Bohaterem meczu był Phil Foden, który zdobył wszystkie trzy bramki dla Manchesteru. (Fot. Getty Images)
Manchester City wygrał w Londynie z Brentfordem 3:1 w meczu kończącym 23. kolejkę angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obrońcy tytułu odnieśli dziewiąte z rzędu zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach i wrócili na drugie miejsce w tabeli.

Po raz pierwszy od 6 grudnia w pierwszym składzie "Obywateli" wystąpił Norweg Erling Haaland, najskuteczniejszy gracz Premier League w poprzednim i obecnym sezonie (przy czym obecnie dzieli pierwsze miejsce z Egipcjaninem Mohamedem Salahem z Liverpoolu).

Przed tygodniem wrócił do gry po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, ale tylko na 20 ostatnich minut meczu z Burnley (3:1).

Jednak to nie on był bohaterem wczorajszego spotkania, a Phil Foden, który zdobył wszystkie trzy bramki dla obrońców tytułu i klubowych mistrzów świata. Pierwszego gola strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy, a potem trafił do siatki jeszcze w 53. i 70. minucie.

Norweg, który był na boisku do 86. minuty, zanotował asystę przy trzeciej bramce reprezentanta Anglii. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 21. minucie Francuz Neal Maupay.

Manchester City wyprzedził w tabeli Arsenal Londyn i traci tylko dwa punkty do prowadzącego Liverpoolu, który w niedzielę przegrał w stolicy właśnie z "Kanonierami" 1:3. "Obywatele" mają jeszcze mecz zaległy.