Menu

Macron opowiada się za karami dla krajów UE, które nie chcą migrantów

Macron opowiada się za karami dla krajów UE, które nie chcą migrantów
Macron ocenił, że od 2015 roku, czyli od eskalacji kryzysu migracyjnego, Włochy spotykają się z "brakiem zrozumienia i niesprawiedliwością". (Fot. Getty Images)
Prezydent Francji Emmanuel Macron po wczorajszym spotkaniu z premierem Włoch Giuseppe Contem w Rzymie opowiedział się za 'poważnym karaniem' tych państw UE, które odmawiają udziału w mechanizmie dystrybucji migrantów.
Reklama

Macron wyraził przekonanie, że potrzebny jest "automatyczny europejski mechanizm przyjmowania imigrantów", dzięki któremu Malta czy Włochy będą miały pewność, że inne kraje wraz z nimi będą brały na siebie odpowiedzialność za migrantów.

Macron ocenił, że od 2015 roku, czyli od eskalacji kryzysu migracyjnego, Włochy spotykają się z "brakiem zrozumienia i niesprawiedliwością".

Nasze podejście - mówił - "musi odpowiadać trzem wymogom: po pierwsze wymogowi człowieczeństwa, a także solidarności, której zbyt często brakuje w UE, oraz skuteczności".

"Nieporozumienia polityczne doprowadziły do nieskutecznego podejścia w zapobieganiu napływowi (migrantów) i zwalczaniu ruchów wtórnych" przez granice krajów UE - zaznaczył Macron.

Francuski przywódca opowiedział się też za "poważnym karaniem" tych państw, które nie uczestniczą w "europejskiej solidarności" w kwestii przyjmowania migrantów.

"Otrzymałem zapewnienie o pełnej gotowości prezydenta Macrona do udziału w europejskim mechanizmie przyjmowania migrantów, redystrybucji i skutecznego odsyłania" - podsumował premier Włoch. (Fot. Getty Images)

Zdaniem Macrona, odpowiedzią na zjawisko migracji nie może być "nacjonalistyczna prowokacja", ale "tworzenie rozwiązań polegających na naprawdę skutecznej europejskiej współpracy".

Conte, relacjonując dziennikarzom przebieg spotkania z prezydentem Francji, oświadczył: "Konieczne jest, by Unia Europejska dokonała zmiany w kierunku strukturalnego, a już nie kryzysowego zarządzania napływem" migrantów.

"Otrzymałem zapewnienie o pełnej gotowości prezydenta Macrona do udziału w europejskim mechanizmie przyjmowania migrantów, redystrybucji i skutecznego odsyłania" - stwierdził szef włoskiego rządu.

Następnie premier Conte dodał: "Musimy doprowadzić do tego, aby kwestia ta wyszła poza także antyeuropejską propagandę. Włochy nie obniżą czujności wobec przemytu ludzi i stoją na stanowisku, że nie można pozwolić przemytnikom na to, aby decydowali jak i kiedy mają prawo wstępu, ale musimy też zarządzać zjawiskiem migracji w sposób konkretny, praktyczny".

Z danych włoskiego MSW wynika, że w tym roku przybyło do Włoch prawie 6 300 migrantów, o 70 proc. mniej niż w tym samym czasie w 2018 roku. Jednak w ostatnich dwóch miesiącach tego roku odnotowano nasilenie się napływu migrantów na włoskie wybrzeża. Najwięcej z nich pochodzi z Tunezji, Pakistanu i Wybrzeża Kości Słoniowej.

  Komentarze
  • Nara
   19 września 2019, 13:15

   Niech ten człowiek się schowa i weźmie za Francję składająca się w 50% z uchodźców z Afryki.kpina i propaganda!

  • Ja
   19 września 2019, 13:20

   A ja jestem za karaniem tych, którzy nie strzegą granic. Albo inaczej - już ponoszą konsekwencje swoich działań. Więc za co karać innych?

  • Tom
   19 września 2019, 13:46

   Wypad Macaron!!! Jak masz syf we własnym kraju to nie znaczy, że innym będziesz robił francuski pajacu! Lepiej się zaopiekuj swoją żoną-babcią.

  • John
   19 września 2019, 14:20

   Macron chce rzadzic Europa jak odejdzie jego Niemiecka przyjaciolka i szuka kolegow ktorzy mu pomoga rzadzic Europa

  • Erik
   19 września 2019, 14:25

   To największy debil jakiego francuska ziemia nosi .

  • Niech spier!al,!
   19 września 2019, 15:35

   Dokladnie tak

  • Andy
   19 września 2019, 17:25

   I znowu sprytnie osłabi Polskę pchając ją w ramiona PiSu.

  • Malwina
   19 września 2019, 17:44

   Bylismy z mężem i przyjaciółmi w Paryżu miesiąc temu autem na pare dni. Mieszkanie blisko centrum. W metrze 5-7 Afrykańczyków otoczyło nas i próbowało okraść, a robiąc zakupy w Carrefour zostaliśmy na ulicy okradzeni z butelki wina przez 2 Afrykanskich typów o 11 w biały dzien i kupą ludzi na ulicy i w lokalnych kawiarenkach. Nikt nie zareagował, my tez zrezygnowaliśmy bo baliśmy sie kosy npżem w brzuch. Zycie nie jest warte kilku euro. Jesli tak miałaby wygladac Polska to jestem za Polexit!!! Zadnych emigrantów, nie róbmy sobie tego syfu w Polsce!

  • Raze
   19 września 2019, 19:17

   Prezydent chodząca żenada. Brak słów. Jeśli Polska zostanie w tym Kołchozie Europejskim to jej dni są policzone wcześniej niż później.

  • Gość
   20 września 2019, 06:43

   Już mało brakowało że nie został obalony za wygadywanie tych bzdur i zniszczenie kraju i gospodarki za wysokie ceny życia Francuzów a on jeszcze chce z Europy zrobić Afrykę. Mam nadzieję że tego fanatyka spotka surową kara .

  • Ja
   21 września 2019, 11:14

   Najpierw niech pMacron ucywilizuje emigrantów, a później mówi o karach. Nigdzie ci ludzie nie są uczeni kultury Starego Kontynentu i nikt nie jest za to odpowiedzialny. Nie ma żadnej instytucji, która szlifowalaby tą populację ludzi zupełnie z innego świata. Nic nie muszą, nie robią nic - poza balaganem i to z przyzwoleniem wielu rządów Europy. Jak można dłużej się na to godzić!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama