Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MSZ apeluje do Polaków na Sri Lance o "zachowanie szczególnej ostrożności"

MSZ apeluje do Polaków na Sri Lance o "zachowanie szczególnej ostrożności"
Dzisiaj na Sri Lance doszło do ośmiu eksplozji w hotelach i kościołach. (Fot. Getty Images)
'W związku z atakami terrorystycznymi na Sri Lance #MSZ RP apeluje do wszystkich przebywających tam obywateli Polski o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie zgromadzeń' - napisano na Twitterze polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Reklama

Jednocześnie MSZ w oświadczeniu zamieszczonym dzisiaj na swojej stronie internetowej podkreśliło, że Polska zdecydowanie potępia ataki terrorystyczne dokonane na Sri Lance, potępia wszelkie przejawy terroryzmu i przemocy.

Rzeczniczka prasowa MSZ Ewa Suwara poinformowała, że weryfikowane są informacje dot. ewentualnej obecności Polaków wśród poszkodowanych na Sri Lance. Jak wyjaśniła, procedura trochę potrwa, dotychczas MSZ nie ma żadnej potwierdzonej informacji o poszkodowanych Polakach. "Jesteśmy w kontakcie z władzami na miejscu" - zaznaczyła Suwara.

Dodała, że ministerstwo prosi, by Polacy, którzy są na miejscu dawali znać bliskim, że są bezpieczni.

Dzisiaj na Sri Lance doszło do ośmiu eksplozji w hotelach i kościołach. Miały one miejsce w kilku miastach wyspy. Co najmniej dwa z wybuchów prawdopodobnie były dziełem zamachowców samobójców.

Jak poinformował rzecznik lankijskiej policji Ruwan Gunasekara, cytowany przez agencję EFE, w sześciu z nich zginęło 207 osób. Źródła w służbie zdrowia podają, że rannych jest około 470 osób. Wielu rannych jest w stanie krytycznym.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama