Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MKOl potwierdził brązowy medal igrzysk w Londynie dla Tomasza Zielińskiego

MKOl potwierdził brązowy medal igrzysk w Londynie dla Tomasza Zielińskiego
Tomasz Zieliński przyłapany na dopingu w Rio. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowy Komitet Olimpijski po analizie przypadków naruszeń przepisów antydopingowych przez startujących w igrzyskach w Londynie w 2012 roku w podnoszeniu ciężarów w kategorii 94 kg zdecydował, że Tomasz Zieliński uplasował się na trzeciej pozycji.
Reklama

W Londynie zajął faktycznie dziewiąte miejsce, ale sześciu zawodników przed nim, w tym wszyscy medaliści, miało pozytywne wyniki badań antydopingowych.

Medal Zielińskiego jest 34. krążkiem wywalczonym przez polskiego ciężarowca w historii igrzysk.

Zieliński miał startować w kategorii 94 kg także w igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Jednak 8 sierpnia został wykluczony z polskiej ekipy po tym, gdy został tuż po przylocie do Brazylii przyłapany na dopingu. Kilka dni później ogłoszono, że doping wykryto też w organizmie jego brata Adriana, mistrza olimpijskiego z Londynu (85 kg).

Tomasz Zieliński jest aktualnie zawieszony; o karze dla niego zadecyduje Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF). Adrian został zdyskwalifikowany na cztery lata.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2019
  GBP 4.904 złEUR 4.306 złUSD 3.862 złCHF 3.824 zł

  Sport


  Reklama