Menu

Lundby: Moim absolutnym idolem jest Adam Małysz

Lundby: Moim absolutnym idolem jest Adam Małysz
Norweska mistrzyni chce dorównać Małyszowi. (Fot. Getty Images)
Maren Lundby, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w skokach narciarskich, zamierza w tym sezonie wyrównać wyczyn Adama Małysza, który jako jedyny skoczek wygrał Puchar Świata w punktacji generalnej trzy razy z rzędu.
Reklama

"Legendarny Adam Małysz nie tylko dotąd jako jedyny dokonał tego wyczynu w sezonach 2000/2001, 2001/2002, 2002/2003, ale zdobył jeszcze czwartą kryształową kulę w sezonie 2006/2007. Niestety nie udało mu się zdobyć olimpijskiego złota, pomimo że w pewnym okresie całkowicie zdominował tę dyscyplinę sportu" - podkreślił dziennik "Aftenposten".

"Małysz to legenda dyscypliny, którą kocham dzięki niemu i jest moim absolutnym idolem od wczesnego dzieciństwa. Już jako dziewczynka, kiedy Norwegia szalała na punkcie tego skoczka, chciałam być jak on. Wygrał PŚ aż cztery razy, w tym aż trzy kolejne i teraz moim głównym celem i marzeniem jest powtórzyć ten niewiarygodny wręcz wyczyn" - przyznała w wywiadzie dla tej gazety 24-letnia Norweżka, która wygrała PŚ w dwóch ostatnich sezonach.

Lundby ma na koncie złoty medal olimpijski z Pjongczangu (2018) oraz cztery medale mistrzostw świata w tym złoty, srebrny i dwa brązowe.

"Medali mam już dużo i teraz marzę o hat tricku Małysza i to on motywuje mnie przed nadchodzącym sezonem. To byłoby coś" - podkreśliła. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama