Menu

Luksusowe mieszkanie przy Hyde Parku wystawione na sprzedaż za rekordowe £55 mln

Luksusowe mieszkanie przy Hyde Parku wystawione na sprzedaż za rekordowe £55 mln
Luksusowy kompleks budynków oddano do użytku w 2009 roku. (Fot. Knight Frank)
Mieszkanie oferuje pięć sypialni, oddzielne łazienki dla niej i dla niego, 24-godzinną dostawę jedzenia z mieszczącej się obok restauracji w Mandarin Hotel, a nawet dwa prywatne miejsce parkingowe.
Reklama

Mimo że £55 milionów już wydaje się wygórowaną ceną, dla przyszłego właściciela mieszkania to dopiero początek kosztów. Po zakupie będzie musiał zapłacić m.in. podatek stamp duty, który dla tej nieruchomości wyceniono jednorazowo na £6,5 miliona. 

Aby mieszkanie "funkcjonowało", potrzebne będzie również £14 tysięcy miesięcznie - w ramach tej opłaty zapewniona będzie m.in. sprzątaczka, ogrodnik, concierge, kucharz czy opiekunka.

Taras z widokiem na Hyde Park. (Fot. Knight Frank)

Całe mieszkanie umiejscowione jest na kilku kondygnacjach w jednej z trzech wież w ramach inwestycji mieszkalnej One Hyde Park. 

Eksperci zwracają uwagę na gigantyczne rozmiary nieruchomości - ponad 730 metrów kwadratowych. Odpowiada to wielkości 17 przeciętnych domów w Londynie, a dodatkowo można zyskać jeszcze dwa własne miejsca parkingowe w prestiżowej okolicy.

Przestronne sypialnie posiadają własne, oddzielne łazienki. (Fot. Knight Frank)

Wszystkie sypialnie w nieruchomości wyposażone są w wyjścia na balkon, oddzielne łazienki oraz miejsce z sofami. Nowy właściciel mieszkania będzie miał również do swojej dyspozycji wiele hotelowych pomieszczeń m.in. basen, winiarnię, siłownię czy kort tenisowy. W każdym momencie będzie mógł również skorzystać ze specjalnej sali do organizacji przyjęć, która wybudowana została wyłącznie do jego użytku.

Wisienką na torcie jest bliska odległość do stacji Knightsbridge (90 metrów) - przyszły właściciel nieruchomości w ciągu mniej niż 45 minut będzie w stanie dostać się bezpośrednio na Heathrow, jeśli oczywiście zdecyduje się skorzystać z metra...

W środku znajduje się wiele przytulnych pomieszczeń. (Fot. Knight Frank)

Kompleks One Hyde Park oddano do użytku w 2009 roku. Składa się on z trzech budynków biznesowych (zajmują je obecnie Rolex, McLaren Automotive oraz Abu Dhabi Islamic Bank) oraz 86 kompleksów mieszkalnych.

W przeszłości miejsce to spowodowało liczne kontrowersje za sprawą swoich mieszkańców, kiedy na jaw wyszło, że tylko 9 z 62 właścicieli luksusowych i drogich nieruchomości opłaca podatek Council Tax.

Eksperci zauważyli również, że wielu z tych, którzy płacą podatki, korzysta z ulgi 50 procent, ponieważ nie jest to ich pierwsze mieszkanie. Mimo cen mieszkań wahających się od £3,6 do £136 milionów, tylko dwie osoby zapłaciły w pełni podatek gminny dla Westminster Council w wysokości £755,60 za rok. 

Parlamentarzystka Karen Buck podsumowała to krótko: "im więcej masz pieniędzy, tym mniej musisz płacić", zwracając uwagę, że większość właścicieli mieszkań jest anonimowych, a nieruchomość nabyli poprzez firmę założoną w raju podatkowym.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama