Menu

Łukasz Piszczek trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta

Łukasz Piszczek trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta
W grudniu 2019 roku Piszczek został wybrany do Reprezentacji Stulecia PZPN. (Fot. Getty Images)
Łukasz Piszczek został przyjęty do Klubu Wybitnego Reprezentanta - poinformował PZPN. Wprawdzie doświadczony piłkarz nie ma wymaganej liczby 80 występów w kadrze, ale można uhonorować w ten sposób zawodnika za 'szczególne osiągnięcia sportowe oraz postawę poza boiskiem'.
Reklama

Jak poinformował wczoraj PZPN, 66-krotny reprezentant Polski został włączony do tego gremium na wniosek Przewodniczącego Klubu Wybitnego Reprezentanta Dariusza Dziekanowskiego. Decyzję z aprobatą przyjął już kilka dni temu zarząd PZPN.

"Zgodnie z obowiązującym regulaminem Klubu Wybitnego Reprezentanta, w uzasadnionych przypadkach członkami Klubu mogą zostać zawodnicy, którzy w reprezentacji Polski rozegrali co najmniej 40 meczów międzypaństwowych według oficjalnych kryteriów FIFA, jednakże wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem. Taka osobą jest bez wątpienia Łukasz Piszczek" - napisano w komunikacie na stronie PZPN.

Piszczek karierę w kadrze narodowej postanowił zakończyć po nieudanych mistrzostwach świata 2018 w Rosji, ale oficjalnie został pożegnany prawie półtora roku później - w listopadzie 2019 w meczu ze Słowenią (3:2) na PGE Narodowym w eliminacjach mistrzostw Europy.

Urodzony 3 czerwca 1985 roku w Czechowicach-Dziedzicach Piszczek w reprezentacji zadebiutował w lutym 2007 roku w towarzyskim spotkaniu z Estonią (4:0) w hiszpańskim Jerez. Półtora roku później ówczesny selekcjoner Leo Beenhakker ściągnął go z wakacji, by w kadrze na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii zastąpił kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. Zagrał już na inaugurację z Niemcami (0:2).

Później były nieudane występy w Euro 2012 na polskich boiskach, zakończone sukcesem kwalifikacje do ME 2016 i ćwierćfinał turnieju we Francji, a także awans na wspomniany mundial w Rosji, który jednak znowu zakończył na fazie grupowej.

W grudniu 2019 roku Piszczek został wybrany do Reprezentacji Stulecia PZPN.

Doświadczońca obrońca kontynuuje karierę klubową. Od 2010 roku gra w Borussii Dortmund, z którą występuje aktualnie m.in. w 1/8 finału Ligi Mistrzów. 

Czytaj więcej:

Piszczek: Na początku lutego będzie wiadomo, czy zostanę w BVB

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Reklama