Menu

Lotnisko Chopina: Brytyjka i Holenderka przemycały narkotyki o wartości ponad 1,7 mln zł

Lotnisko Chopina: Brytyjka i Holenderka przemycały narkotyki o wartości ponad 1,7 mln zł
Kobiety wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, gdy nie potrafiły wyjaśnić dlaczego wracały z RPA przez Warszawę... (Fot. Facebook/Lotnisko Chopina)
Narkotyki o szacunkowej wartości ponad 1,7 miliona złotych zatrzymali na Lotnisku Chopina funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie; ważącą ponad 8,5 kg heroinę ukryto w walizkach - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.
Reklama

Według IAS, heroinę przewoziły dwie podróżne - obywatelki Holandii i Wielkiej Brytanii, które przyleciały z Johannesburga do Warszawy odrębnymi rejsami. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafiły wyjaśnić celu pobytu w Republice Południowej Afryki, jak również wyboru powrotnej trasy do Holandii i Wielkiej Brytanii przez Warszawę, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W konsekwencji przeprowadzono kontrolę walizek.

"Po otwarciu bagaży pełnych ubrań, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ich ściankami w podwójnym dnie ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego" - podała Izba. Badania potwierdziły, że w obu walizkach była heroina. Holenderka próbowała przemycić w podwójnym dnie walizki ponad 5 kg heroiny, a obywatelka Wielkiej Brytanii miała w walizce ukryte blisko 3,5 kg narkotyków.

W czerwcu br. mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na warszawskim lotnisku obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny. (Fot. Facebook/Lotnisko Chopina)

Jak wynika z komunikatu IAS, obie podróżne zostały zatrzymane. Po przesłuchaniu w Prokuraturze, Sąd zastosował wobec obu kobiet tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Postępowanie w sprawie przemytu znacznych ilości narkotyków prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. „Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat" – poinformował Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

To kolejne w tym roku udaremnione próby przemytu heroiny na Lotnisku Chopina. W czerwcu br. mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny, miesiąc później ponad 5 kg heroiny ukryła w walizce obywatelka Hiszpanii.

Czytaj więcej:

Polak próbował przemycić papierosy w kaszance

Polacy chcieli przemycić migranta do UK w trumnie

Nowy "trend": Imigranci przemycani na luksusowych jachtach

Chiny: Kanadyjczyk skazany na śmierć za narkotyki

Na lotnisku w Palermo służy owczarek z wyjątkowym nosem do pieniędzy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.01.2020
  GBP 4.970 złEUR 4.245 złUSD 3.828 złCHF 3.954 zł

  Sport


  Reklama