Menu

Londyńskie metro ma nowy tunel

Londyńskie metro ma nowy tunel
Ukończenie tunelu jest kamieniem milowym w projekcie, który przekształci stację Bank. (Fot. Getty Images)
Zakończyły się prace nad nowym tunelem londyńskiego metra w ramach projektu rozbudowy i modernizacji jednej z najbardziej ruchliwych stacji - Bank.
Reklama
Reklama

Londyńczycy zbyt dobrze znają traumę związaną z koniecznością wysiadania na zatłoczonej stacji Bank, dlatego ukończenie tunelu jest kamieniem milowym w projekcie, który przekształci to miejsce na wiele sposobów.

Stacja w finansowej dzielnicy City będzie wkrótce o 40 procent większa, a czas podróży zostanie skrócony - informuje MyLondon.news.

Rozbudowa stacji wiązała się z wydrążeniem nowego, biegnącego w kierunku południowym tunelu dla linii Northern. W trakcie prac, które ruszyły w maju 2017 r., wydrążono ponad ponad 1,3 km tunelu.

Istniejący tunel ma zostać przekształcony w halę pasażerską z sześcioma nowymi przejściami łączącymi perony po przeciwnych stronach torów. 

Wejście, powstające przy Cannon Street, zapewni bezpośredni dostęp do linii Northern, a nowy tunel i ruchome chodniki połączą pasażerów linii Northern i Central. 

"Bank jest kluczowym łącznikiem między wieloma liniami i jednym z najbardziej ruchliwych węzłów w sieci metra. Po ukończeniu tych prac na stacji będzie dużo więcej wolnego miejsca, a czas podróży znacznie się skróci" - zapewnił Stuart Harvey, dyrektor dużych projektów w spółce Transport for London (TfL), która zarządza metrem w Londynie.

Nowe części stacji zostaną otwarte jednak dopiero w 2022 roku.

Czytaj więcej:

Walka myszy na stacji metra w Londynie zdjęciem roku 2019

Internet w londyńskim metrze szybszy niż w domach Brytyjczyków

Kierowcy w Londynie z nową opłatą. Pomoże finansować Transport for London

Londyn: Wkrótce otwarcie dwóch nowych stacji metra

Londyn: Metro bez maszynistów "kosztowałoby £7 miliardów"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama