Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyńskie gangi funkcjonują coraz lepiej

Londyńskie gangi funkcjonują coraz lepiej
Brytyjska policja ostrzega, że londyńskie gangi stają się coraz lepiej zorganizowane. (Fot. Getty Images)
Londyńskie gangi są coraz lepiej zorganizowane, bezwzględne i skupione na zyskach z handlu narkotykami - ustaliła rada gminy Waltham Forest. Zdaniem ekspertów, grupy zmieniają charakter z osiedlowych na biznesowe.
Reklama
Reklama

Jako jeden z typowych przykładów nowoczesnych grup przestępczych autorzy raportu wskazują Mali Boys.

“Szajka ta jest najbardziej nastawionym na zyski, okrutnym i bezwzględnym rodzajem działalności zorganizowanej, unikającej mediów społecznościowych i innych technologii, by pozostać niewykrywalną dla policji. Grupa ta przejęła dominację w Waltham Forest, będąc odpowiedzialną tylko w tym roku za dwa zabójstwa” - można przeczytać w raporcie.

Zdaniem prof. Andrew Whittakera z London South Bank University, autora opracowania, Mali Boys wbrew pozorom nie są zjawiskiem lokalnym, gdyż ich działalność rozszerza się na inne obszary Londynu.

“Ten somalijski gang wypracował sojusze z innymi grupami w dzielnicy. To działa jak franczyza McDonalds czy Benetton. Mali Boys stworzyli bardzo efektywną piramidę i biznesplan, ale zamiast hamburgerów czy ubrań sprzedają narkotyki klasy A i konopie” - przekazało źródło, na które powołuje się “Evening Standard”.

Gang używa staroświeckich modeli telefonów Nokia, które są trudniejsze do namierzenia.

Specjaliści szacują, że tygodniowo zarabia on na handlu narkotykami £50 tys.

Naukowcy ustalili, iż szajki używają do przewozu narkotyków coraz częściej kobiet i dziewczynek oraz w związku z nasyceniem stolicy szukają rynków zbytu na peryferiach.

Brytyjski minister David Gauke ocenił niedawno, że gangi rosną w siłę przez zażywających kokainę londyńczyków, którzy napędzają rynek handlu nielegalnymi substancjami w stolicy.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama