Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyńskie gangi funkcjonują coraz lepiej

Londyńskie gangi funkcjonują coraz lepiej
Brytyjska policja ostrzega, że londyńskie gangi stają się coraz lepiej zorganizowane. (Fot. Getty Images)
Londyńskie gangi są coraz lepiej zorganizowane, bezwzględne i skupione na zyskach z handlu narkotykami - ustaliła rada gminy Waltham Forest. Zdaniem ekspertów, grupy zmieniają charakter z osiedlowych na biznesowe.
Reklama

Jako jeden z typowych przykładów nowoczesnych grup przestępczych autorzy raportu wskazują Mali Boys.

“Szajka ta jest najbardziej nastawionym na zyski, okrutnym i bezwzględnym rodzajem działalności zorganizowanej, unikającej mediów społecznościowych i innych technologii, by pozostać niewykrywalną dla policji. Grupa ta przejęła dominację w Waltham Forest, będąc odpowiedzialną tylko w tym roku za dwa zabójstwa” - można przeczytać w raporcie.

Zdaniem prof. Andrew Whittakera z London South Bank University, autora opracowania, Mali Boys wbrew pozorom nie są zjawiskiem lokalnym, gdyż ich działalność rozszerza się na inne obszary Londynu.

“Ten somalijski gang wypracował sojusze z innymi grupami w dzielnicy. To działa jak franczyza McDonalds czy Benetton. Mali Boys stworzyli bardzo efektywną piramidę i biznesplan, ale zamiast hamburgerów czy ubrań sprzedają narkotyki klasy A i konopie” - przekazało źródło, na które powołuje się “Evening Standard”.

Gang używa staroświeckich modeli telefonów Nokia, które są trudniejsze do namierzenia.

Specjaliści szacują, że tygodniowo zarabia on na handlu narkotykami £50 tys.

Naukowcy ustalili, iż szajki używają do przewozu narkotyków coraz częściej kobiet i dziewczynek oraz w związku z nasyceniem stolicy szukają rynków zbytu na peryferiach.

Brytyjski minister David Gauke ocenił niedawno, że gangi rosną w siłę przez zażywających kokainę londyńczyków, którzy napędzają rynek handlu nielegalnymi substancjami w stolicy.

 

  Komentarze


  • Sam
   8 czerwca 2018, 12:52

   Dobrze im tak angolom- głupolom

  • PituPitu
   8 czerwca 2018, 12:54

   Haha ale odkrycie.tnie sie benefity a do uczciwej pracy nie sa w stanie isc no bo jak skoro kilka pokolen zylo na socjalach za kase ludzi ciezko pracujacych legalnie.niech tona teraz w tym bagnie...

  • Czytelnik anonimowy
   8 czerwca 2018, 13:35

   Nie tak dawno jak ze dwa lata temu mówił sąsiad tną benefity to patologia zacznie więcej kraść mordować oblewać kwasem i napadać .

  • Becka
   8 czerwca 2018, 13:45

   zalegalizowac I nie bedzie handle...niech kto chce to bierze I umiera jego wybor...nie ratowac jesli ktos dobrowolnie wybiera nalog I tak powinno byc z kazdym nalogiem...

  • Do Becka
   9 czerwca 2018, 01:23

   Jak zalegalizuja to obetna dobrze prosperujacy biznes.

  • Anonim
   9 czerwca 2018, 07:55

   Staroswieckich telefonow uzywaja

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.02.2019
  GBP 4.910 złEUR 4.324 złUSD 3.833 złCHF 3.808 zł

  Sport


  Reklama