Menu

Londyn ma plan wyjścia z koronawirusowego kryzysu

Londyn ma plan wyjścia z koronawirusowego kryzysu
Nowo powołany organ będzie badał m.in. wpływ poszczególnych działań na na usługi publiczne, takie jak transport. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu, Sadiq Khan oraz minister budownictwa, społeczności i samorządów lokalnych Robert Jenrick, ogłosili wczoraj plany dotyczące sposobu wyjścia stolicy z kryzysu Covid-19.
Reklama

W tym celu powołano London Transition Board, której przewodzą Khan i Jenrick. W skład rady wejdą najlepsi londyńscy eksperci z różnych dziedzin. Ich zadaniem będzie opracowanie strategii wychodzenia Londynu z kryzysu związanego z pandemią. 

Specjaliści skoncentrują się na kluczowych kwestiach, z którymi brytyjska stolica będzie musiała zmierzyć się w nadchodzących miesiącach.

Są to: kontrola infekcji; wprowadzanie i wychodzenie z różnych poziomów gospodarczej i społecznej blokady, a także badanie wpływu poszczególnych działań na na usługi publiczne, takie jak transport.

Khan: "Odbudowa Londynu będzie długim i złożonym procesem, który potrwa wiele miesięcy, jeśli nie lat". (Fot. Getty Images)

"Pandemia Covid-19 to największy od pokoleń kryzys zdrowia publicznego. Wyzwania gospodarcze, zdrowotne i społeczne, które są efektem samego wirusa, jak i nałożonych restrykcji, są dalekosiężne, a odbudowa Londynu będzie długim i złożonym procesem, który potrwa wiele miesięcy, jeśli nie lat" - podkreślił włodarz brytyjskiej stolicy.

"Jako burmistrz staram się zapewnić lepszą przyszłość londyńczykom. Dlatego będę robić wszystko, co w mojej mocy, aby żadna organizacja ani sektor nie były pozostawione same sobie w obliczu tych wzywań" - dodał Sadiq Khan.

"Ogłoszone dziś środki mają na celu skrzyknięcie lokalnych władz, społeczeństwa, organizacji wyznaniowych, biznesu, związków zawodowych i samych londyńczyków, aby przekształcić Londyn w miasto otwarte, bezpieczne i atrakcyjne dla londyńczyków, gości i inwestorów" - dodał.

Koronawirus uderzył w Londyn dużo mocniej niż w resztę kraju, w którym zmarło już w sumie ponad 36 tys. osób z Covid-19.

Czytaj więcej:

Burmistrz Londynu: To nie koniec kwarantanny

Sadiq Khan chce testów na Covid-19 dla wszystkich londyńczyków

Rząd uratuje transport w Londynie

Londyn: Burmistrz zamyka część stolicy dla ruchu kołowego i przywraca Congestion Charge

1 500 szkół w Anglii nie chce wznawiać lekcji w czerwcu

  Komentarze
  • Pfeffel
   23 maja, 17:56

   "Londyn ma plan wyjścia z koronawirusowego kryzysu" oczywiscie tylko nogami do przodu.

  • Fan clarksona
   24 maja, 21:40

   Po hu.. to wssytsko niema pandemi.. bzdura chcą nas zaszczepić i ograniczyć sfobode.. bdura totalna.. gdyby był wirus i byłby taki groźny idąc do sklepu i stoją 5m od osoby to byśmy się zarazili wszyscy..

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama