Menu

Londyn: Zwłoki spadły z samolotu do przydomowego ogródka

Londyn: Zwłoki spadły z samolotu do przydomowego ogródka
Maszyna leciała do Londynu niemal 9 godzin. (Fot. Flickr)
W jednym z ogródków w Clapham w południowym Londynie znaleziono ciało mężczyzny, który wypadł z samolotu Kenya Airways lecącego z Nairobi na lotnisko Heathrow - informuje BBC.
Reklama

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed godziną 15:40. Ciało spadło zaledwie jeden metr od mężczyzny, który opalał się w przydomowym ogródku.

Jego sąsiad, który chciał pozostać anonimowy, relacjonował, że usłyszał "huk". Gdy wyjrzał przez okno, zobaczył zwłoki. "Wyszedłem na zewnątrz i wtedy właśnie pojawił się sąsiad. Był wstrząśnięty" - opowiadał mężczyzna w rozmowie z BBC.

Opisując ofiarę, zaznaczył, że"ciało było jak lodowy blok". "Rozmawiałem z przedstawicielami lotniska Heathrow. Poinformowali mnie, że do takich wypadków dochodzi średnio raz na pięć lat" - dodał rozmówca BBC.

Londyńskiej policja podała, że zmarły to pasażer na gapę, który ukrył się w podwoziu samolotu Kenya Airways lecącego z Nairobi na brytyjskie lotnisko. Chciał w ten sposób nielegalnie dotrzeć do Europy.

Linie Kenya Airways poinformowała, że mężczyzna wypadł tuż przed zakończeniem lotu, który trwał prawie 9 godzin (6 840 km). Dodano, że przed lotem maszyna została dokładnie skontrolowana i nie zgłoszono nic podejrzanego. Dopiero po wylądowaniu w komorze podwozia samolotu znaleziono torbę, wodę i trochę jedzenia.

"Kenya Airways ściśle współpracuje z odpowiednimi władzami w Nairobi i Londynie w celu wyjaśnienia tego tragicznego wypadku" - zaznaczono w oświadczeniu.

To nie pierwsza tego typu śmierć na trasie do Heathrow. W czerwcu 2015 roku ciało mężczyzny spadło na budynek sklepu stojącego niedaleko lotniska. Imigrant wypadł z samolotu lecącego do Londynu z Johannesburga.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama