Menu

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square
"Najbardziej anemiczne drzewko", "oklapnięta", "rzadka", "wstyd" - to tylko niektóre komentarze w mediach społecznościowych. (Fot. Twitter/@grabyourcape)
Wczoraj wczesnym wieczorem zapalono światełka na najbardziej znanej londyńskiej choince. Stojące na Trafalgar Square drzewko - podarunek od władz Norwegii - w tym roku jest jednak krytykowane jako 'wątłe' i 'anemiczne'.
Reklama

Tradycja stawiania bożonarodzeniowej choinki na Trafalgar Square sięga 1947 r. Pierwsza była podarunkiem od króla Norwegii Haakona VII za udzielenie mu przez władze brytyjskie schronienia, gdy w czasie II wojny światowej nazistowskie Niemcy okupowały jego kraj.

Tegoroczna choinka ma 21 metrów wysokości - czyli jest o prawie połowę wyższa od tamtej z 1947 r. - ale natychmiast po jej ustawieniu w internecie spadła na nią fala krytyki. "Najbardziej anemiczne drzewko", "oklapnięta", "rzadka", "lepiej, żeby pozostała w Norwegii" - to tylko niektóre komentarze w mediach społecznościowych.

Choinka, którą jest pochodzący z lasu w pobliżu jeziora Trollvann 90-letni świerk pospolity, rzeczywiście wygląda na mniej rozłożystą niż te z poprzednich lat.

Władze miasta: Choinka jest "wielkodusznym podarunkiem mieszkańców Oslo dla Londynu". (Fot. Getty Images)

Do krytyki odniosły się władze londyńskiej dzielnicy Westminster, podkreślając, że jest ona "wielkodusznym podarunkiem mieszkańców Oslo dla Londynu", a rzecznik rady dzielnicy przekonywał, że jej wysokość powoduje, iż nie będzie ona wyglądać jak niektóre mniejsze, w domach.

"Tak właśnie wyglądają 90-letnie, 25-metrowe, dziko rosnące drzewa. Ważne jest, aby rozważyć symbolikę drzewa, a nie tylko liczbę jego gałęzi" - oświadczył z kolei Richard Wood, brytyjski ambasador w Norwegii.

Choinka będzie stała na Trafalgar Square do Święta Trzech Króli, po czym zostanie poddana ekologicznej utylizacji.

Czytaj więcej:

Polacy: Na prezent coś użytecznego, byle nie skarpetki

"Zawieszona zabawka": Nowa dobroczynna inicjatywa w Neapolu

Najsłynniejsza choinka świata rozświetliła Nowy Jork

  Komentarze
  • Hahaha
   6 grudnia 2019, 11:49

   Jakie Rządy taka choinka Nic dodac nic ujać

  • Dariusz Nowak
   7 grudnia 2019, 03:12

   Na streatham hill ĺadniejsza postawili na przeciw stacji ale centrum wiadomo kto rzadzi rodzina po nazwisku boCHatera z london bridge co dzielnie zginàl w walce miedzyinnymi z polakiem wiec choinka wyglada jak wyglada

  • B.B.B
   7 grudnia 2019, 11:30

   Do Anety Kohan
   Po pierwsze nie pińcet tylko pięćset najpier naucz się pisać a pózniej komentuj .Mnie też nie podoba się rozdawanie pieniedzy w Polsce ale nie ubliżam tym ludziom .A po drugie czemu jesteś nastawiona Antypolsko .Moze lepiej zmien sobie imię jeśli nie umiesz uszanowac polskiego narodu

  • Kiki
   9 grudnia 2019, 09:09

   Dariusz Nowak,
   na przeciwko Streatham Hill stoi sztuczna choinka, widzialam jak ja stawiali

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama