Menu

Londyn: Webber zapowiada otwarcie swoich teatrów na West Endzie, nawet gdyby miał być aresztowany

Londyn: Webber zapowiada otwarcie swoich teatrów na West Endzie, nawet gdyby miał być aresztowany
Andrew Lloyd Webber zapowiedział, że nie zamierza przestrzegać dalszych restrykcji w Anglii, bo jego teatry już za bardzo ucierpiały... (Fot. Getty Images)
Jeszcze w czerwcu moje teatry wznowią pracę bez ograniczeń na widowni - nawet, gdyby nie złagodzono obostrzeń, a za ich złamanie miałbym zostać aresztowany - przekazał brytyjski kompozytor i producent musicali Andrew Lloyd Webber w wywiadzie opublikowanym dziś w 'The Daily Telegraph'.
Reklama
Reklama

Zgodnie z przyjętym przez rząd Wielkiej Brytanii planem znoszenia związanych z epidemią Covid-19 obostrzeń, angielskie teatry będą mogły przyjmować publiczność bez żadnych ograniczeń od 21 czerwca. Będzie to też ostatni etap luzowania restrykcji w Anglii. Jednak wzrost liczby zakażeń wariantem Delta wzbudził pogłoski, że premier Boris Johnson zdecyduje się na opóźnienie tego kroku - informuje agencja Reutera.

"Otworzymy się, choćby się waliło i paliło" - oznajmił dziennikowi Lloyd Webber. Na pytanie jak zareaguje, gdy rząd jednak opóźni całkowite znoszenie ograniczeń kompozytor odpowiada - "powiemy im wówczas: przyjdźcie do teatru i nas aresztujcie".

Lloyd Webber podkreśla w wywiadzie, że długotrwałe obostrzenia spowodowały poważne problemy finansowe, które mogą być złagodzone tylko przez całkowite otwarcie jego sześciu położonych na londyńskim West Endzie scen. Kompozytor mówi, że być może będzie musiał sprzedać swoje teatry, a już teraz, by je ratować, wziął pożyczkę pod zastaw własnego domu.

25 czerwca mają się rozpocząć publiczne pokazy musicalu "Kopciuszek", pierwszego nowego przedstawienia Lloyd Webbera od pięciu lat, którego oficjalna premiera zapowiadana jest na 14 lipca.

"Jestem pewien, że komentarze Andrew Lloyda Webbera są wywołane wielkimi emocjami, ale wszyscy musimy przestrzegać zasad" - oznajmił w telewizji Sky News minister budownictwa i społeczności lokalnych Robert Jenrick. Dodał, że decyzja o znoszeniu obostrzeń zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Czytaj więcej:

Hancock: Brytyjski rząd "jest otwarty" na opóźnienie znoszenia restrykcji

Niemal w całej Anglii rośnie liczba zakażeń Covid-19

  Komentarze
  • JoBo
   9 czerwca, 23:45

   Może w jego ślady pójdą inni, np. właściciele klubów piłkarskich ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama