Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Uber ma tańszego rywala. To francuski Kapten

Londyn: Uber ma tańszego rywala. To francuski Kapten
Czy Kapten zdetronizuje Ubera? (Fot. Getty Images)
Firma Kapten, zapewniająca przejazdy w modelu biznesowym zbliżonym do Ubera, uzyskała pozwolenie operatora transportu miejskiego Transport for London na świadczenie usług na terenie stolicy Wielkiej Brytanii - podała dzisiaj agencja Reutera.
Reklama

Przedsiębiorstwo planuje rozwinąć swoją sieć użytkowników w Wielkiej Brytanii do poziomu 1,5 mln osób w przeciągu najbliższych dwóch lat. Agencja Reutera wskazała, że głównymi rywalami Kaptena (dawniej Chauffeur Prive) będzie operująca w mieście firma Uber oraz charakterystyczne czarne taksówki hackney carriage.

Oficjalna strona firmy informuje o minimalnej cenie przejazdu w wysokości 5 funtów (ok. 24,5 zł) oraz średnio pięcu minutach oczekiwania na przejazd.

"Dotychczas na tym rynku funkcjonował jeden dominujący i nazbyt pewny siebie dostawca usług przejazdów współdzielonych - czas nieco zmienić sytuację. Uważamy, że kierowcy zleceniowi, podróżnicy i mieszkańcy Londynu zasługują na więcej" - zaznaczył dyrektor generalny oddziału Kapten Londyn Mariusz Zabrocki.

Udziałowcem większościowym Kapten jest niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler. 

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama