Menu

Londyn: "Tonący dom" w Tamizie

Londyn: "Tonący dom" w Tamizie
"Klasyczny dom podmiejski" to "kolejny sygnał SOS wysłany do rządu". (Fot. Getty Images)
Aktywiści Extinction Rebelion (XR) nie dają za wygraną w walce ze zmianami klimatycznymi. Aby zwrócić uwagę na podnoszący się poziom mórz, zanurzyli wczoraj rano w Tamizie 'tonący dom'.
Reklama

"Klasyczny dom podmiejski" to "kolejny sygnał SOS wysłany do rządu w sprawie bezczynności klimatycznej" - tłumaczą aktywiści, cytowani przez Standard.co.uk.

"W czasie rzeczywistym obserwujemy, jak niszczone jest życie ludzi na całym świecie. Jeśli nie zostaną podjęte działania w celu powstrzymania utraty różnorodności biologicznej i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera, to sytuacja się dramatycznie pogorszy" - brzmi oświadczenie Extinction Rebellion.

Symbol "tonącego domu" to odpowiedź XR na katastrofalne powodzie, które wystąpiły w północnej i środkowej Anglii wskutek zeszłotygodniowych ulew. "Powodzie w Derbyshire i Yorkshire to najlepszy dowód na to, że nasze domy, firmy i rodziny są bardzo zagrożone" - podkreślają aktywiści.

Głos w sprawie zabrali także Katey Burak i Rob Higgs, którzy zbudowali "tonący dom". "Niestety, zmiany klimatu mają wpływ na każdego z nas. Dlatego musimy być świadomi zbliżającej się katastrofy spowodowanej przez człowieka" - zaznaczają.

"Potrzebujemy pilnych działań, aby zaradzić kryzysowi klimatycznemu oraz dewastacji naszego pięknego i cennego naturalnego świata, który jest dziesiątkowany w niespotykanym tempie. Apelujemy do rządu o odpowiedzialne działania" - wzywają aktywiści z XR.

Czytaj więcej:

Extinction Rebellion zapowiada paraliż Londynu na święta

Londyn: Extinction Rebellion wygrywa w sądzie z policją

Zwrot "strajk klimatyczny" słowem roku w UK

Ulewy sparaliżowały północną Anglię

Powodzie w północnej i środkowej Anglii, jedna osoba zginęła

Extinction Rebellion planuje 12-dniowy protest przed wyborami

Powodzie w Anglii potrwają co najmniej do środy

  Komentarze
  • Londynczyk
   11 listopada 2019, 14:20

   Nic nie zrobia i nie zatrzymaja powodzi tam na goze jest zapisane ze Anglia zostanie zatopiona i zniknie z mapy swiata ani Brexsit nic nie zmieni ani nowy Parlament.

  • Ja
   11 listopada 2019, 19:03

   Szanowny panie Jakubie to nie aktywisci wrzucili ten domek.To poprostu ktoś wyrazil opinie co sie dzieje z Brytania plyna i toną.

  • Jaś
   11 listopada 2019, 23:36

   Kłamstwo pogania kłamstwem, z przerwami na notoryczną manipulację

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama