Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Przesiadki za darmo, czyli taryfa "nocny jeździec"

Londyn: Przesiadki za darmo, czyli taryfa "nocny jeździec"
Burmistrz obiecał, że dokładnie przeanalizuje wszystkie rekomendacje komisji. (Fot. Getty Images)
Władze Londynu rozważają wprowadzenie taryfy 'nocnego jeźdźca'. Dzięki niej, pasażerowie mogliby przesiadać się w nocy za darmo między metrem, pociągami i autobusami - informuje Standard.co.uk.
Reklama

To jedna z dziesięciu rekomendacji London Night Time Commission. Komisja, powołana w 2017 r. przez burmistrza Sadiqa Khana, pracuje nad tym, aby wyciągnąć londyńczyków z domów między godziną 18:00 a 6:00 rano i poprawić nocną gospodarkę w brytyjskiej stolicy.

Władze Londynu chcą wyciągnąć londyńczyków w nocy z domów. (Fot. Getty Images)

Inne pomysły zakładają wykorzystanie pustych sklepów i budynków użyteczności publicznej, gdzie w nocy mogłyby odbywać się m.in. wystawy, przedstawienia i inne wydarzenia kulturalne. Rekomendacje dotyczyły też parków, muzeów, bibliotek i urzędów miast, które - jak zaznaczono - powinny oferować więcej w nocy. 

W sprawozdaniu wzywa się również władze do poprawy bezpieczeństwa i walki z przemocą. 19 procent londyńczyków przyznaje, że nie czuje się bezpiecznie wychodząc po 24:00 na miasto.

Khan przyznał, że nocna ekonomia jest integralną częścią sukcesu Londynu, ale zbyt długo była "jedynie refleksją". Burmistrz zapewnił, że rozważy wszystkie zalecenia komisji.

Według badania, ponad połowa (54 proc.) londyńczyków chodzi spać po godz. 23:00, a 24 proc. regularnie kładzie się do łóżka dopiero po północy. Jedna trzecia siły roboczej brytyjskiej stolicy (1,6 mln ludzi) jest zatrudniona w nocy lub w godzinach wieczornych.

 

  Komentarze


  • Robol
   31 stycznia, 21:52

   Tak, robol ma pracowac, aby w nocy rozpuscic wyplate. A rano do roboty...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama