Menu

Londyn: Policja zatrzymała męża zamordowanej Polki

Londyn: Policja zatrzymała męża zamordowanej Polki
Zwłoki kobiety wyłowiono 28 lutego z rzeki Uszwicy niedaleko Borzęcina (Małopolska). (Fot. Facebook)
Brytyjska policja zatrzymała wczoraj Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, mieszkanki Borzęcina (Małopolskie), której ciało pod koniec lutego wyłowiono z rzeki Uszwicy - potwierdził rzecznik małopolskiej policji.
Reklama

Do zatrzymania doszło na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, prowadzącą śledztwo w sprawie śmierci kobiety. "Zatrzymanie nastąpiło w ramach sprawy zaginięcia i śmierci Kuliszewskiej" - zaznaczył rzecznik małopolskiej policji Sebastan Gleń. Jak dodał, Europejski Nakaz Aresztowania został wysłany wczoraj do Wielkiej Brytanii i brytyjska policja zadziałała błyskawicznie, zatrzymując Czesława K.

W sprawie tajemniczej śmierci Grażyny Kuliszewskiej przesłuchano już kilkadziesiąt osób w charakterze świadków; będą kolejne przesłuchania. Prokuratura zwróciła się też – w ramach międzynarodowej pomocy prawnej - do Brytyjczyków o przeprowadzenie określonych czynności dowodowych.

Sprawę tajemniczego zniknięcia kobiety opisali dziennikarze śledczy serwisów Onet i Fakt24 w reportażu z 8 lutego.

Brytyjska policja "zadziałała błyskawicznie", zatrzymując Czesława K. (Fot. Getty Images)

Grażyna Kuliszewska pochodziła z Borzęcina koło Brzeska. Pracowała w Wielkiej Brytanii. Była mężatką, miała pięcioletniego syna. Z relacji mediów i świadków wynika, że ostatnich świąt Bożego Narodzenia nie spędziła z rodziną – pozostała w Londynie, a mąż i syn wrócili do Polski.

3 stycznia również i ona przyleciała do kraju. Zdążyła z mężem Czesławem odwiedzić notariusza – zamierzali podpisać umowę, zgodnie z którą dom 34-latki w Polsce przechodzi na Czesława.

Kuliszewska miała przepisać mężowi nieruchomość za 15 tys. funtów (prawie 75 tys. zł). Do podpisania dokumentu jednak nie doszło, ponieważ brakowało stosownych dokumentów. Portale podają również, że pieniądze, które Czesław miał przekazać żonie, zniknęły. 4 stycznia Kuliszewska planowała wrócić do Londynu, na lotnisko do Krakowa jednak nie dotarła. Jej ciało, po prawie dwumiesięcznych poszukiwaniach, wyłowiono 28 lutego z rzeki Uszwicy niedaleko Borzęcina.

Zgodnie z relacjami jej męża, wieczorem 3 stycznia jego żona była podenerwowana. Poszli spać w trójkę: on, żona i syn. Kiedy obudził się rano, 34-latki nie było. Miała zostawić mu wiadomość, że zobaczą się w Londynie. Pojechał do Londynu, ale nie zastał tam kobiety. Zawiadomił o tym bliskich i policję.

Według siostry Grażyny, małżonkowie planowali rozwód, ale mąż twierdzi, że nie miał informacji o takich planach. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w Londynie Kuliszewska miała mieć romans z Kurdem o imieniu Sardar. Gdy ten dowiedział się o zaginięciu kobiety, zamieścił na Facebooku ogłoszenie o nagrodzie w wysokości 100 tys. zł za informacje o zaginionej. Sardar twierdzi, że widział dokumenty rozwodowe przygotowane przez kobietę, która jednak nie chciała powiedzieć mężowi o swoich planach w obawie przed jego reakcją. Według ustaleń dziennikarzy, Polka bez zgody męża wzięła pożyczkę na dużą kwotę w jednym z brytyjskich banków.

  Komentarze
  • Lucky Luk
   23 lipca 2019, 11:46

   Co za totalny bajzer!!!!!.....

  • Ania
   23 lipca 2019, 13:00

   Ciekawe jak Czeslaw K. ma na nazwisko.....

  • X
   23 lipca 2019, 13:54

   Nieruchomość za "aż" 15 000 funtów to chyba co najwyżej garaż na obrzeżach Londynu . . .

  • Do X
   24 lipca 2019, 10:41

   Wlasnie...Za £150,000 nic nie kupisz w Londynie, a co dopiero za £15,000 :D

  • Kaska
   24 lipca 2019, 17:00

   miała mu przepisać dom w Polsce a nie w Londynie 🤦‍♀️

  • Olo
   24 lipca 2019, 22:30

   cyt"..zgodnie z ktora dom 34 latki w Polsce przechodzi na Czeslawa" .ludzie czytajcie ze zeozumieniem

  • PM
   25 lipca 2019, 04:18

   Czytajcie dokladnie artykul!!!! X i DX !!dom w Polsce!!!

  • Polka
   25 lipca 2019, 07:26

   Cyt. "Zamierzali podpisać umowę, zgodnie z którą dom 34-latki w Polsce przechodzi na Czesława."
   Czytanie za zrozumieniem sie klania! Nie ma zadnej info o domu w Londynie ha ha ha.

  • Gggg
   25 lipca 2019, 07:27

   umiecie czytac dalny? nie w Lonydnie posiadlosc tylko w Polsce cebulaki

  • M
   25 lipca 2019, 07:58

   Weźcie się nauczcie czytać ze zrozumieniem .... mieli przepisać dom w Polsce na niego, za który miała dostać £15 tys (75 tys zł)

  • Szczecinek
   26 lipca 2019, 17:29

   Co te piękne kobiety widza w tych czarnych ? Szok

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama