Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Polacy skazani za terroryzm. Nawoływali do zabicia Harry'ego

Londyn: Polacy skazani za terroryzm. Nawoływali do zabicia Harry'ego
Polacy nawoływali do zabójstwa księcia Harry'ego za małżeństwo z Meghan Markle. (Fot. Getty Images)
19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. zostali skazani dzisiaj przez sąd Old Bailey w Londynie na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za 'zdradę rasy' przez małżeństwo z Meghan Markle.
Reklama

Michał Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii Oskar D.-K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami.

Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Michał Sz. używał w mediach społecznościowych fałszywego konta, na którym publikował materiały nawołujące do "systematycznej rzezi" kobiet oraz gwałtów na dzieciach.

19-latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy wyznające wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy "ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu".

 

  Komentarze


  • NoFX
   19 czerwca, 05:09

   Nieroby,illuminati,masoni ,rasa panów.wtf?

  • XXX
   19 czerwca, 08:33

   O terrorystach "Brytyjczykach" nigdy nie napisza, jakie maja korzenie, to raz; dwa, by sie wzieli tak za kazdego imama nawolujacego do nienawisci w meczecie... Oczywiscie nie pochwalam, ale podwojne standardy widac wyraznie... I bedzie tylko gorzej, bo ludzie maja tego serdecznie dosc!

  • Leo
   19 czerwca, 08:54

   No i bardzo dobrze! Dlaczego nie podajecie nazwisk do publicznej wiadomosci? To nie sa tajne dane w UK, wczoraj w radio caly czas trabili ich pelne nazwiska!

  • Kasia
   19 czerwca, 10:06

   Nie wierze, serio?? Co z naszym narodem jest nie tak ?? Czy historia nic nas nie nauczyla ?? Poza tym jestesmy tutaj goscmi, wiec zachowujmy sie jak w gosciach !!

  • Staś
   19 czerwca, 12:23

   Kaska,jakimi dziecin gośćmi,gościem t będziesz u mnie na kawie,jak ciebie oczywiście zaproszę.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama