Menu

Londyn: Plac "tylko dla pieszych" na Oxford Street

Londyn: Plac "tylko dla pieszych" na Oxford Street
150-metrowy odcinek Oxford Street, po obu stronach najbardziej ruchliwego skrzyżowania dla pieszych w Wielkiej Brytanii, ma być zamknięty dla pojazdów do końca roku. (Fot. Twitter/@JonPrynn)
Kupujący i turyści będą mogli po raz pierwszy przechadzać się po odcinku Oxford Circus w ramach radykalnych planów stworzenia 'publicznego placu' w sercu West Endu - informuje Standard.co.uk.
Reklama
Reklama

150-metrowy odcinek Oxford Street, po obu stronach najbardziej ruchliwego skrzyżowania dla pieszych w Wielkiej Brytanii, ma być zamknięty dla pojazdów do końca roku. W ten sposób słynna ulica handlowa zostanie przecięta na dwie części, które będą przekształcone w dwa place dla pieszych.

Regent Street nie zostanie wyłączona z ruchu, ale "uspokoi się" m.in. dzięki dłużej święcącym zielonym światłom na przejściach dla pieszych.

Pojawią się również nowe wejścia na stację metra Oxford Circus, która regularnie musi być zamykana ze względu na natłok pasażerów. Autobusy i taksówki będą przekierowywane wokół Oxford Circus przez Marylebone i Fitzrovia wzdłuż równoległej Margaret Street.

Już wczoraj rano odcinek od John Prince's Street na zachód od Oxford Circus, aż do Great Portland Street na wschodzie, zamknięto dla autobusów i taksówek - poinformowali radni Westminster.

Zamknięcie dróg na 150-metrowym odcinku głównej ulicy handlowej ma nastąpić w listopadzie br., a dalsze prace będą kontynuowane w przyszłym roku.

Pokonanie liczącego 202 lata skrzyżowania jest nie lada wyzwaniem dla 40 000 pieszych na godzinę, Przejścia są szczególnie niebezpiecznie w szczycie letniego sezonu turystycznego - zauważa Standard.co.uk.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku rada Westminster odrzuciła plany burmistrza Sadiqa Khana, które zakładały przekształcenie głównej ulicy handlowej w Londynie w deptak.

Czytaj więcej:

Oxford Street nie będzie deptakiem. "To zdrada"

Nowy pomysł na Oxford Street. "Rozsądny, ale nie ekscytujący"

Londyn: Koronawirus zmieni zakupy na Oxford Street

John Lewis "rozważa" zamknięcie kolejnych sklepów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama