Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Microsoft otworzył pierwszy sklep stacjonarny w Europie

Londyn: Microsoft otworzył pierwszy sklep stacjonarny w Europie
Pierwszy w Europie punkt sprzedaży detalicznej Microsoftu mieści przy Oxford Circus. (Fot. Getty Images)
Microsoft otworzył wczoraj w Londynie swój pierwszy w Europie i trzeci na świecie sklep stacjonarny. Amerykański koncern technologiczny chce w ten sposób uzupełnić sprzedaż prowadzoną w internecie i konkurować z innymi firmami oferując klientom 'unikalne doświadczenia'.
Reklama

Pierwszy w Europie punkt sprzedaży detalicznej Microsoftu mieści przy Oxford Circus w lokalu o powierzchni prawie 22 tys. mkw. W trzypiętrowym sklepie znajdują się m.in. pokój gier z Xboxami, pokoje spotkań dla klientów biznesowych oraz cyfrowa klasa, gdzie będzie można uczyć się kodowania.

"Nie ma wątpliwości, że fizyczny sklep to bardzo dobre miejsce do wybierania fizycznych produktów" - zaznaczył szef marketingu Microsoftu Chris Capossela.

Na otwarcie sklepu czekały tłumy. (Fot. Getty Images)

Londyn to trzecia po Sydney i Nowym Jorku lokalizacja dla flagowego sklepu amerykańskiego producenta elektroniki.

Microsoft jest kolejną z firm, które poszerzają swoją fizyczną obecność na rynku, aby uzupełnić sprzedaż prowadzoną w internecie. Największy amerykański sprzedawca detaliczny Amazon planuje uruchomienie do 2021 r. nawet 3 tys. sklepów spożywczych bez kas. Chiński koncern technologiczny Xiaomi w wywiadzie dla CNBC przyznał, że w planach ma potrojenie liczby swoich sklepów w Europie do końca 2019 r.

Otwarcie punktu sprzedaży detalicznej w Londynie pokazuje też, że Microsoft należy do coraz mniejszej grupy firm, które mogą pozwolić sobie na rozwój stacjonarnych sklepów w Wielkiej Brytanii. Z badań PwC wynika, że w ubiegłym roku z 500 najlepszych ulic w Zjednoczonym Królestwie zniknęło blisko 2,5 tys. sklepów, ponieważ klienci decydowali się na zakupy online. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama