Menu

Londyn: Drastyczny wzrost kradzieży w metrze

Londyn: Drastyczny wzrost kradzieży w metrze
Przepełnione wagony jedynie ułatwiają "pracę" kieszonkowcom. (Fot. Getty Images)
Liczba zgłoszeń kradzieży w londyńskim metrze w ciągu zaledwie trzech lat wzrosła o ponad 80 proc. Kieszonkowcy najczęściej grasowali na liniach Piccadilly i Central - informuje BBC.
Reklama

Dane British Transport Police wykazały, że w roku 2016/17 zgłoszono 3 730 przypadków kradzieży. Rok później liczba ta wzrosła do 6 825. Złodzieje upatrzyli sobie przede wszystkim pasażerów linii Piccadilly i Central (1 125 zgłoszeń).

"Policja nie wie, jakie są przyczyny wzrostu tego rodzaju przestępczości, ale dokładamy wszelkich starań, by uporać się z tym problemem" - poinformował rzecznik BTP.

Phil - detektyw BTP, który w rozmowie z BBC chciał pozostać anonimowy, potwierdził wzmożenie aktywności przestępczej w londyńskim metrze. "Przez 14 lat rozpracowywania kieszonkowców, nigdy nie byłem tak zajęty" - przyznał.

Phil jest jednym z wielu, którzy dbają o bezpieczeństwo pasażerów London Underground. Ma prawo aresztować podejrzanego w razie próby kradzieży. "Początki były trudne, ponieważ złodzieje i kieszonkowcy to dobrze zorganizowane grupy przestępcze" - wyjaśnił. 

Inspektor Bob Stokoe, szef zespołu walczącego z kradzieżami w BTP, przyznał, iż "nie da się zaprzeczyć, że nastąpił wzrost tego rodzaju przestępczości, ale londyńskie metro jest nadal stosunkowo bezpieczne". "Każdego dnia podróżuje nim ponad pięć milionów pasażerów. Według statystyk, oznacza to, że cztery przestępstwa kradzieży przypadają na każdy milion podróżnych" - podsumował inspektor.

Dodał także, że na wzrost liczby zgłoszeń mogło wpłynąć wprowadzenie unowocześnionego i prostszego systemu raportowania kradzieży.

  Komentarze
  • Wasp
   27 czerwca 2019, 18:00

   czy to nie dziwi ze akurat jak PiS doszedl do wladzy.

  • Bart
   27 czerwca 2019, 18:59

   Ktoś obwini Rumunów gówno prawda jedną z grup to romki ale polskie sam widziałem i byłem na celowniku

  • Raze
   28 czerwca 2019, 09:42

   "Policja nie wie, jakie są przyczyny wzrostu tego rodzaju przestępczości"... nie trzeba być geniuszem by znać przyczynę, wystarczy nie być debilem.

  • Mati
   4 lipca 2019, 17:26

   Odpowiedź jest prosta, coraz więcej rumunow najachalo do UK

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama