Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Łódzka policja oficjalnie potwierdza: W Wielkiej Brytanii zatrzymano poszukiwanego od 20 lat Polaka

Łódzka policja oficjalnie potwierdza: W Wielkiej Brytanii zatrzymano poszukiwanego od 20 lat Polaka
Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób to jedna z komórek operacyjnych w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, mająca już na swoim koncie istotne sukcesy. (Fot. Policja Łódzka)
Na terenie UK zatrzymano Polaka poszukiwanego od 20 lat listem gończym - podała rzeczniczka KWP w Łodzi komisarz Aneta Sobieraj. 47-letniego mężczyznę poszukiwano od 2004 r. za nielegalne posiadanie broni, wymuszenie rozbójnicze, rozbój z niebezpiecznym narzędziem i usiłowanie zabójstwa. O sprawie informowały już brytyjskie media.
Reklama
Reklama

W 2023 roku sprawą poszukiwanego zainteresowali się funkcjonariusze z nowo utworzonego Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W jego skład wchodzą policjanci, którzy mają ogromne doświadczenie w odnajdywaniu ukrywających się przestępców, ale również osób zaginionych.

"Tylko w ciągu roku funkcjonowania zatrzymali 48 poszukiwanych listami gończymi oraz 7 osób, wobec których wszczęte były poszukiwania celowe" - dowiadujemy się ze strony łódzkiej policji.

"Podejrzewali, że mężczyzna mógł przebywać poza granicami kraju. Szybko ich działania skoncentrowały się na terenie Wielkiej Brytanii" - przekazała komisarz Sobieraj.

Policjanci ustalili, jakimi danymi osobowymi posługuje się przestępca.

"Dowiedzieli się także, czym zajmuje się 47-latek. Informację te przekazali policyjnemu oficerowi łącznikowemu w Wielkiej Brytanii. Zebrane informacje pomogły tamtejszym policjantom, którzy zatrzymali poszukiwanego w jego miejscu zamieszkania" - poinformowała rzeczniczka.

47-latek przebywa obecnie w brytyjskim areszcie. Ze względu na prowadzone przez prokuraturę śledztwo nie ujawniono nazwy miasta, w którym Polak został zatrzymany. 

Już wcześniej prasa na Wyspach informowała, że chodzi o Łukasza R. zamieszkałego w zachodnim Londynie.

Jak się dowiedział nasz portal, mężczyzna docelowo ma stanąć przed sądem w Polsce, ale jego dalsze losy zależą już od działań prokuratury.

Czytaj więcej:

Polak prowadzący w Londynie biznes alkoholowy okazał się przestępcą ukrywającym się od 20 lat

  Komentarze
  • Czytelnik
   21 lutego, 10:53

   Brawo policja. Porsze oczyscis UK z takich smieci.

  • Babayaga cie znajdzie
   21 lutego, 11:03

   i bardzo dobrze, kazdy odpowiada za swe czyny, gratulacje Lodzkiemu postrachowi schowanych bandytow hehe

  • Mieciu MURAZ
   21 lutego, 12:19

   Ciekawe ilu JANUSZY dziś nie poszło do pracy przez KACA i tera siedzą na londynku i czekają jak padlinę zucą o prace i zucą się na ogłoszenie jak sępy

  • Czytelnik anonimowy
   22 lutego, 04:52

   Na fałszywe dane osobowe którymi się posługiwał otrzymał brytyjskie obywatelstwo niesamowite osobiście znam dwóch pakistanczykow którzy mają kupione paszporty irlandzkie, mają inne dane osobowe ,przekupili urzędniczkę przenieśli się do UK w 2020 tuż przed zamknięciem granic.Na tym fałszywych danych mieszkają w UK. Pomyśleć ile jest takich osób w UK jeszcze.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.07.2024
  GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama