Menu

Lis albinos na parkingu w Londynie

Lis albinos na parkingu w Londynie
Mężczyzna, który wypatrzył zwierzę, na początku myślał, że to pies. (Fot. Metro/screenshot)
Niezwykle rzadko spotykany biały lis został sfilmowany, jak przechadza się między samochodami w pobliżu jednego z osiedli dzielnicy Islington w północnym Londynie - informuje 'Metro'.
Reklama

Wyjątkowe zwierzę wypatrzył z okna 42-letni Chimanski Pereira.

Mężczyzna początkowo  myślał, że to biały pies. "Kilka normalnych lisów biegało dookoła, a potem zobaczyłem tego psa" - relacjonował w rozmowie z dziennikiem "Metro". "Pomyślałem: To zabawne, że pies bawi się lisami i dopiero po chwili dotarło do mnie, z czym mam do czynienia" - dodał.

"Byłem zdumiony - to nie jest coś, co widzisz każdego dnia. Czytałem wcześniej historie o lisach albinosach, więc od razu wiedziałem, że są wyjątkowe" - zaznaczył 42-latek.

Chociaż lisy albinosy są rzadkością w Wielkiej Brytanii, nie są one całkowicie niespotykane. W 2012 roku widok białego zwierzęcia wprawił w osłupienie rolnika Rogera Holmesa, który zauważył albinosa leżącego w słońcu w Bethersden w hrabstwie Kent. 

Lisy te charakteryzują się gęstym, białym futrem podczas zimy, które latem zmienia się w szarobrązowe. Mają zaokrąglone ciała, krótkie nogi i małe uszy.

Mogą wytrzymać w temperaturach tak niskich jak minus 50 st. Celsjusza.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama