Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lis albinos na parkingu w Londynie

Lis albinos na parkingu w Londynie
Mężczyzna, który wypatrzył zwierzę, na początku myślał, że to pies. (Fot. Metro/screenshot)
Niezwykle rzadko spotykany biały lis został sfilmowany, jak przechadza się między samochodami w pobliżu jednego z osiedli dzielnicy Islington w północnym Londynie - informuje 'Metro'.
Reklama

Wyjątkowe zwierzę wypatrzył z okna 42-letni Chimanski Pereira.

Mężczyzna początkowo  myślał, że to biały pies. "Kilka normalnych lisów biegało dookoła, a potem zobaczyłem tego psa" - relacjonował w rozmowie z dziennikiem "Metro". "Pomyślałem: To zabawne, że pies bawi się lisami i dopiero po chwili dotarło do mnie, z czym mam do czynienia" - dodał.

"Byłem zdumiony - to nie jest coś, co widzisz każdego dnia. Czytałem wcześniej historie o lisach albinosach, więc od razu wiedziałem, że są wyjątkowe" - zaznaczył 42-latek.

Chociaż lisy albinosy są rzadkością w Wielkiej Brytanii, nie są one całkowicie niespotykane. W 2012 roku widok białego zwierzęcia wprawił w osłupienie rolnika Rogera Holmesa, który zauważył albinosa leżącego w słońcu w Bethersden w hrabstwie Kent. 

Lisy te charakteryzują się gęstym, białym futrem podczas zimy, które latem zmienia się w szarobrązowe. Mają zaokrąglone ciała, krótkie nogi i małe uszy.

Mogą wytrzymać w temperaturach tak niskich jak minus 50 st. Celsjusza.

 

  Komentarze


  • Krzysztof
   18 czerwca, 01:02

   Jestem fachowcem w CCTV . Nagranie jest tak dziadosko słabe, sprzet nagrywajacy jest tak niskiej jakości że praca kamery w warunkach nocnych przemienia odcienie koloru. Wszystkie kamery prosze zasiegnac informacji że w trybie nocnym automatycznie przestawiaja się w prace tyko czarno - białą . Więc nagranie jest prawidłowe że zwierze jest białe- barany!!! Bo poziom oswietlenia dla kamery jest za słabe by załaczyć funkcje koloru. BARANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • DD
   18 czerwca, 08:47

   Witam widzialam bardzo blisko bialego lisa w Southamptom piekny okaz milrgo dnia'

  • Anton
   19 czerwca, 21:59

   Skoro tak pan twierdzi ze to wina kamery to co jest powodem ze ten drugi lis jest ciemniejszy ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama