Menu

Linie British Airways odwołują loty do Chin do końca lutego

Linie British Airways odwołują loty do Chin do końca lutego
BA to nie jedyne linie, które zawiesiły loty do Chin. (Fot. Getty Images)
Linie lotnicze British Airways poinformowały dzisiaj o odwołaniu do końca lutego wszystkich lotów do Chin kontynentalnych, co jest spowodowane rozprzestrzeniającą się w tym kraju epidemią koronawirusa.
Reklama

Wczoraj rano brytyjski przewoźnik ogłosił wstrzymanie lotów do Chin kontynentalnych do jutra włącznie, co miało mu pozwolić na ocenę sytuacji. W obu przypadkach decyzja nie dotyczy połączeń do Hongkongu, będącego specjalnym regionem administracyjnym ChRL, które odbywać się będą normalnie.

O zawieszeniu lotów do Chin poinformowało już kilka innych linii lotniczych, m.in. hiszpańska Iberia, która wraz z British Airways tworzy konsorcjum International Airlines Group (IAG), a także amerykańskie United Airlines.

W związku z epidemią koronawirusa brytyjskie MSZ wydało we wtorek wieczorem zalecenie dla obywateli Wielkiej Brytanii, by powstrzymali się od podróży do Chin kontynentalnych, o ile nie jest ona niezbędna. Zalecenie nie dotyczy dwóch specjalnych regionów administracyjnych ChRL - Hongkongu i Makau.

Potwierdzono już 170 zgonów spowodowanych wirusem i 7 711 przypadków zakażenia. (Fot. Getty Images)

Natomiast jutro brytyjskie władze mają nadzieję sprowadzić do kraju ok. 200 swoich obywateli przebywających w mieście Wuhan, które jest epicentrum epidemii koronawirusa, i w jego okolicach. Ewakuacja początkowo miała się odbyć dzisiaj, ale nie udało się uzyskać wszystkich niezbędnych pozwoleń od władz chińskich.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Od tamtej pory według oficjalnych danych na koniec dnia w środę w kraju potwierdzono 170 zgonów spowodowanych wirusem i 7 711 przypadków zakażenia. 

Wirus przedostał się poza granice Chin. Dotychczas jego przypadki potwierdzono w kilkunastu innych państwach, w tym trzech europejskich - we Francji, Niemczech i Finlandii. W Wielkiej Brytanii przebadano na obecność wirusa 97 osób, ale u żadnej z nich go nie wykryto.

Czytaj więcej:

Lotnisko Chopina stosuje światowe zalecenia ws. koronawirusa

Co czwarty przypadek zakażenia wirusem Wuhan "jest poważny"

Linie British Airways zawieszają loty do Chin kontynentalnych

Brytyjskie MSZ odradza wszelkie podróże do Chin

Minister zdrowia: Koronawirus prędzej czy później dotrze do Polski

Brytyjczycy ewakuowani z Wuhan będą poddani kwarantannie

Londyn "najbardziej narażony" w Europie na przypadki koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama