Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lindsey Vonn uhonorowana Nagrodą Księżniczki Asturii

Lindsey Vonn uhonorowana Nagrodą Księżniczki Asturii
34-letnia Vonn to legenda narciarstwa alpejskiego. (Fot. Getty Images)
Utytułowana amerykańska alpejka Lindsey Vonn, która w tym roku zakończyła karierę, została uhonorowana Nagrodą Księżniczki Asturii za osiągnięcia w sporcie. W ubiegłym roku to prestiżowe wyróżnienie odebrał m.in. polski himalaista Krzysztof Wielicki.
Reklama

Kapituła nagrody poinformowała wczoraj o uhonorowaniu Vonn za to, że "swoją karierą wniosła niezwykły wkład do świata sportu".

Wyróżnienia przyznawane są w kilku dziedzinach, m.in. sztuce, komunikacji i działaniu na rzecz ludzkości, badań naukowych i techniki, zgody między narodami.

Przed dwoma laty nagrodę literacką otrzymał Adam Zagajewski. Wcześniej uhonorowano m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Ryszarda Kapuścińskiego. Wspólnie z Wielickim wyróżniono innego wybitnego himalaistę Włocha Reinholda Messnera, a w przeszłości laureatami byli tak znani sportowcy, jak Michael Schumacher, Carl Lewis czy Siergiej Bubka.

34-letnia Vonn to legenda narciarstwa alpejskiego - czterokrotnie zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dorobku ma siedem medali mistrzostw świata, w tym dwa złote, zdobyte w 2009 roku Val d'Isere w zjeździe i supergigancie. Czterokrotnie startowała w igrzyskach, ale na najwyższym stopniu olimpijskiego podium stała tylko raz - w 2010 roku w Vancouver była najszybsza w zjeździe. 82 razy wygrywała zawody Pucharu Świata.

W ostatnich latach prześladowały ją kontuzje, dlatego postanowiła zakończyć karierę po mistrzostwach świata, które w lutym odbyły się w Aare.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama