Liga włoska: Napoli lepsze od Sampdorii w meczu z trzema Polakami

Piotr Zieliński (w środku) w akcji. (Fot. Getty Images)
Napoli, w barwach którego cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, pokonało przed własną publicznością Sampdorię Genua 2:0 w trzeciej kolejce włoskiej ekstraklasy. W składzie gości znalazło się dwóch polskich piłkarzy: Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.

Obie bramki zdobył Belg Dries Mertens (13. i 67.). W meczowej kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Podopieczni trenera Carlo Ancellottiego po raz pierwszy w tym sezonie zachowali czyste konto. Przed pozostałymi rozstrzygnięciami awansowali na trzecie miejsce w tabeli Serie A z sześcioma punktami. Sampdoria jest ostatnia z zerowym dorobkiem.

Siedem "oczek" ma prowadzący Juventus Turyn, który wcześniej zremisował na wyjeździe z Fiorentiną 0:0. W obu ekipach wystąpili polscy bramkarze - Bartłomiej Drągowski u gospodarzy i Wojciech Szczęsny w zespole gości. Ponadto w 89. minucie na boisku pojawił się sprowadzony przez Fiorentinę z Górnika Zabrze Szymon Żurkowski. Był to jego debiut we włoskiej ekstraklasie.

Tymczasem wczoraj wieczorem Inter Mediolan pokonał u siebie Udinese 1:0 w trzeciej kolejce włoskiej ekstraklasy i z kompletem zwycięstwo prowadzi w tabeli. Piłkarz gości Łukasz Teodorczyk oglądał mecz z ławki rezerwowych. Zwycięską bramkę na San Siro uzyskał tuż przed przerwą Stefano Sensi. Udinese od 35. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Argentyńczyka Rodrigo De Paula, który uderzył rywala bez piłki.